‘Yorkshire pudingi tarafından mahsur kalan’ maymun Highland Yaban Hayatı Parkı’nda hayata geri dönüyor | İngiltere Haberleri

İskoç Dağlık Bölgesi’nde beş gün boyunca kaçak olarak dolaşan arsız bir maymun, yakalanıp bir yaban hayatı parkına geri gönderildikten sonra “gerçekten iyi durumda”.

Honshu adındaki Japon makakının, gece boyunca kuşlar için dışarıda bırakılan Yorkshire pudingi tarafından baştan çıkarıldıktan sonra yakalanmış olabileceği düşünülüyor.

Kingussie Kong lakaplı Honshu, Pazar sabahı Kingussie yakınlarındaki Highland Yaban Hayatı Parkı’ndaki muhafaza alanından kaçtı.

Büyük bir arama operasyonu başlatıldı ve sonunda sakinleştirici okla vuruldum Perşembe günü parka üç kilometreden daha yakın bir mesafedeki bir bahçedeki kuş besleyicisinden yemek yerken görüldükten sonra.

Honshu’nun bahçesinde atıştırmalıklar yediğini gördükten sonra yetkilileri uyaran Stephanie Bunyan, The Guardian’a besleyicilerindeki yer fıstığının yanı sıra bir miktar da Yorkshire pudingi bıraktığını ve bunların sabaha kaybolduğunu söyledi.

Resim:
Honshu parka geri döndü. Resim: RZSS/PA

Parkı işleten İskoçya Kraliyet Zooloji Derneği (RZSS) Cuma günü yaptığı bir güncellemede, Honshu’nun hiç kilo vermediğini ve vahşi doğada geçirdiği süre boyunca “oldukça fazla yer fıstığı tüketmiş” gibi göründüğünü söyledi.

Yakalandıktan sonra parka geri gönderilen maymun, uzmanlar tarafından kontrol edildi ve artık yavaş yavaş kendi grubuna yeniden dahil edilecek.

RZSS’nin genel müdürü David Field şunları söyledi: “Honshu, veterinerlerimiz ve bakıcılarımız tarafından dikkatle izleniyor ve durumu gerçekten iyi.

“Hiç kilo vermiş gibi görünmüyor ve görünüşe göre son beş gün içinde oldukça fazla yer fıstığı tüketmiş.

“Artık yavaş yavaş gruptaki diğer alt yetişkin erkeklerle tanıştırılacak.

“Geçtiğimiz hafta boyunca gösterdikleri sabır ve işbirliği için yerel topluluğa ve ayrıca profesyonellikleri, sabırları ve çalışkanlıkları için parktaki muhteşem personelimize çok teşekkür etmek istiyoruz.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Honshu eve geri döndü

Hafta sonu kaçtıktan sonra Honshu Bahçe çitinin üzerinde oturup kuş besleyiciden fındık alırken görüldü yakındaki Kincraig köyünde.

Pazar günü maymunu fark eden Carl Nagle, Sky News’e, bakıcılar ortaya çıkmadan hayvanın ağaçların arasında kaybolduğunu söyledi.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Adam ‘sahte beyanlarla’ alaca şahinleri sattıktan sonra binlerce para cezasına çarptırıldı
Scottish XL zorba önlemlerinin ilk aşaması yürürlüğe girecek

Yerel köylülerden, maymunun eve gitmesini teşvik etmek amacıyla dışarıdaki yiyecek atık kutularını ve kuş besleyicilerini saklamaları istendi.

A Aramada drone kullanıldı ve uzmanlar Salı günü cihazı kullanarak Honshu’yu 45 dakika boyunca takip edebildiler, ancak o gün onu geri getiremediler.

Kar maymunu olarak da bilinen Japon makağı, RZSS’ye göre en kuzeyde yaşayan insan olmayan primattır.

Yaban hayatı parkı, türleri başarılı bir şekilde yetiştirdikten sonra “büyük bir maymun grubuna” ev sahipliği yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir