Yeni Zelanda, Güney Afrika’nın Kriket Dünya Kupası’nı ezmesinin ardından çıkıştan korkuyor | Kriket Dünya Kupası 2023

Quinton de Kock, 2023 Dünya Kupası’nda dördüncü yüzyılını geride bıraktı ve Rassie van der Dussen de yarı finale çıkan Güney Afrika’nın Çarşamba günü Yeni Zelanda’ya karşı yedi maçta altıncı galibiyetiyle 190 turluk kapsamlı bir zafere imza atmasıyla yüz sayıya ulaştı.

Yeni Zelanda, 358’i kovalarken 19 over içinde 5’te 90’a düştükten sonra bir kurtarma operasyonuna ihtiyaç duydu, sadece 33 yapan Will Young ve Daryl Mitchell (24) herhangi bir direniş gösterdi, ancak Güney Afrika pes etmedi ve onları görevden aldı. 35.3’te 167’yi vurdu.

Bu, turnuvaya harika başlayan Yeni Zelanda’nın üçte üçünü kaybettiği anlamına geliyor ve bu da onları son iki maçta sorunlarla karşı karşıya bırakıyor. Sri Lanka’dan bir hafta önce Perşembe günü, Cumartesi günü Pakistan’la oynayacaklar – şimdi büyük bir maç.

31’e 3 sayı atan tempolu atıcı Marco Jansen, rotaya iki erken wicket ile başlarken, spinner Keshav Maharaj (4-46), Glenn Phillips’in 60’lık meydan okumasına rağmen Yeni Zelanda’nın Pune’a geri dönüşünün kalmamasını sağlamak için zamanında darbeler indirdi. .

İki ülkenin Rugby Dünya Kupası finalinde karşı karşıya gelmesinden sonraki merakla beklenen yarışmada, De Kock 114 sayı attı ve Van der Dussen geç saatte 133 sayı atarak ikinci tonluk şovunu yaptı ve Güney Afrika 4’te 357 sayı attı.

David Miller, MCA Stadyumu’nda Yeni Zelanda bowling oyuncularını 30 top 53 ile kılıçtan geçirirken Proteas, son 10 over’da 119 sayı ile ikilinin 200 koşuluk ortaklığını geliştirdi.

Güney Afrika, Yeni Zelanda kaptanı Tom Latham’ın kurayı kazanması ve bowling oynamayı seçmesiyle istikrarlı bir şekilde başladı, kaptan Temba Bavuma’nın (24) görevden alınmasını omuz silktiler ve en golcü De Kock ile kaslarını esnettiler. Turnuvada 500 koşuyu geçiyoruz.

Turnuvanın ardından 50-over formatından emekli olacak olan De Kock, Black Caps bowling oyuncularını kusursuz bir vuruşla sağdı ve hızlanmaya başlamadan önce Jimmy Neesham’ın uzun bacakta devasa bir altılı vuruşuyla yüzyılına ulaştı.

İki sınır daha attı ancak Tim Southee (2-77) Eylül ayında sağ başparmak ameliyatından sonra rekabetçi aksiyona dönüşünde ilk kalesini alırken Phillips’e geri noktada basit bir yakalama teklif etti.

Southee, Güney Afrika’nın vuruşlarının ortasında sağ diz kirişi sorunu nedeniyle denizci Matt Henry’nin bowling hizmetlerini kaybeden Yeni Zelanda için pek de sevinçli olmayan bir günde Van der Dussen’e rok attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir