Yeni Toyota Camry, 14 Kasım’daki Tanıtılmadan Önce Arka Rozetleri Ortaya Çıkardı

Sedan’ın geleceği hakkında pek çok endişe var. Son yıllarda satışların düşmesi nedeniyle birkaç modelden fazlası otomobil üreticilerinin ürün gamından kayboldu. Ancak sedanlar henüz ölmedi. Toyota, yeni nesil Camry’yi 14 Kasım’da tanıtacak.

Otomobil üreticisi ayrıca sedanın bir teaser görüntüsünü yayınladı ve otomobilin arka tasarımından bazılarını ortaya çıkardı. Yeni arka lamba tasarımıyla birlikte dört tekerlekten çekiş ve HEV amblemlerini görüyoruz. Yeni nesil modelde bagaj uzantısı da daha dar.

Arka taraftaki Camry logosundaki “C” harfi de görülebiliyor ve bu da başka bir değişikliği ortaya çıkarıyor. Şirket, CAMRY markasını mevcut otomobilin arka lambalarının arasına koyuyor ancak yeni sedanda artık aydınlatma ünitelerinin üzerinde görünüyor.

Toyota’nın birkaç hafta önce Camry ile dalga geçtiğinden oldukça eminiz (yukarıdaki resim). Şirket, sportif Prius’a benzeyen silueti ve aydınlatma imzasını gösteren bir sedan görseli yayınladı.

Yeni nesil Camry, yeni Prius ve Crown’a benzer bir kabine sahip olabilir. Gösterge panelinin ortasında geniş bir ekran ve direksiyonun arkasında dijital gösterge paneli bulunabilir. Ayrıca en son teknoloji ve güvenlik özellikleriyle birlikte gelmelidir.

Yeni otomobilin TNGA-K platformunun geliştirilmiş bir versiyonunu kullanacağı bildiriliyor. Spesifik güç aktarma organlarının türünü bilmiyoruz ancak içten yanmalı motor ve hibrit seçenekleri bekliyoruz. Toyota, 2020 model yılı için ABD’deki Camry serisine dört tekerlekten çekiş sistemini ekledi.

Otomobil üreticilerinin sedanlardan vazgeçebileceği endişelerine rağmen tüketicilerin tamamı segmentten ayrılmadı. Camry, 295.000 sedan satışıyla 2022’de Amerika’nın en çok satan beşinci aracı oldu. Otomobil üreticisi yılın ilk dokuz ayında 217.975 adet sattığı için Toyota 2023’te bu rakamı geçebilir.

Toyota, yeni Crown versiyonunun yanı sıra yeni nesil Camry’yi de tanıtacak. İkili, bu yılın Los Angeles Otomobil Fuarı’nda 14 Kasım’da saat 22:00’de (ET) yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir