Yeni Kanun Tasarısı Engelli İnsanların Sürücüsüz Araçlarda Korunmasını İstiyor

ABD hükümetinin konu arabalar olduğunda çok proaktif olduğu bilinmiyor. Yeni teknolojiler ve hizmetler genellikle yasanın yetişmesinden çok önce ışık hızıyla ulaşıyor, ancak bir çift ABD Temsilcisi, otonom araç dolu araçlarda engelli insanları korumak için tasarlanmış yeni bir yasa tasarısı sunarak bu eğilime karşı çıkıyor.

Tasarının metni şaşırtıcı derecede kısaancak engelliliği nedeniyle ehliyet sahibi olmayan yolcuları, araca polis tarafından kenara çekilmek veya kazaya karışmak gibi bir durum gelmesi durumunda yasal olarak korumayı amaçlıyor. Otonom Araç Erişilebilirliği, eyaletlerin, engelli bir kişinin Waymo gibi Seviye 4 veya 5 otonom araç dolusu hizmetini kullanmasını engelleyecek lisanslar vermesini yasaklayacaktır.

Tasarıda “Bir Eyalet, Seviye 4 veya Seviye 5’te çalışan ADS donanımlı bir aracın, engelli vasıflı bir kişiye karşı engellilik temelinde ayrımcılık yapacak şekilde çalıştırılması veya kullanılması için motorlu araç operatörü lisansı vermeyecektir” denildi. okur. Motor1 Tasarının engellilik durumuna bakılmaksızın otonom araç kullanan herkesi koruyup koruyamayacağını görmek için Stanton’ın ofisine ulaştı. Geri bildirim alırsak bu makaleyi güncelleyeceğimizden emin olabilirsiniz.

Yeni tasarı, ABD Temsilcileri Brian Mast (R-FL) ve Greg Stanton’dan (D-AZ) iki partinin de desteğini alıyor. Arizona, sürücüsüz araçları halka açık yollarda değerlendiren bir düzineden fazla otonom araç şirketinin test alanı olduğundan Stanton’ın desteği pek sürpriz olmadı.

Ofisine göre, “AV’ler, sürücü ve yolcuya ilişkin geleneksel yasal yapılara tam olarak uymuyor ve politika yapıcıların farklı düşünmeye başlamasını gerektiriyor.” Kaliforniyalılar geçen Kasım ayında polisin, yasaları çiğneyen sürücüsüz arabalara ceza kesemeyeceğini öğrendi. memurlar yalnızca koltukta gerçek insan sürücülerin bulunduğu araçlar için alıntı yapabilir.

Tasarıda ayrıca engelli bireyler için toplu taşıma altyapısının nasıl iyileştirilebileceği ve insanların bu otonom dolu araçlarına güvenli bir şekilde erişme yollarının araştırılması için 5 milyon dolar ayrılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir