Yeni Body Shop sahibi İngiltere’deki zincir için yöneticileri çağıracak | İş haberleri

The Body Shop’un yeni sahipleri, önemli sayıda mağazayı ve işi tehdit edebilecek bir hareketle, kozmetik perakendecisinin kontrolünü ele geçirdikten sadece birkaç hafta sonra İngiliz kolu için yöneticileri sıraya koyuyor.

Sky News, Anita Roddick ve kocası Gordon tarafından yaklaşık yarım yüzyıl önce kurulan şirketin, yaklaşık 200 mağazada işlem gören Birleşik Krallık operasyonu için bir iflas sürecini yönetmek üzere FRP Advisory’yi atamaya hazırlandığını öğrendi.

Şehir kaynakları Cuma günü yaptığı açıklamada, yöneticilerin sonuçta The Body Shop’un Birleşik Krallık’taki satış noktalarının önemli bir kısmını kapatmayı düşüneceklerini ancak belirli rakamlar üzerinde spekülasyon yapmanın erken olduğunu vurguladıklarını söyledi.

Body Shop’un Londra’daki merkez ofisi de dahil olmak üzere Britanya’da çok sayıda çalışanı bulunmaktadır.

İçeriden birine göre, İngiltere operasyonlarının yönetim süreci markanın küresel franchise ortaklarını etkilemeyecek.

Son günlerde The Body Shop’un Avrupa’nın çoğu ve Asya’nın bazı bölgelerindeki işletmeleri isimsiz bir aile ofisine satıldı.

Perakendeci, uluslararası işlemi ilk kez bildiren RetailWeek’e “The Body Shop’un stratejik olarak önemli pazarlarına ve küresel baş franchise ortağı ilişkilerine daha fazla öncelik verdiğini ve bunları oluşturma fırsatlarını arayacağını” söyledi.

“The Body Shop ayrıca dijital platformları güçlendirerek, yeni satış kanalları geliştirerek ve farklılaştırılmış perakende deneyimleri yoluyla müşterilere daha etkili bir şekilde ulaşmaya odaklanacak” diye ekledi.

“Açıklanan satış, The Body Shop için doğru yapıyla desteklenen güçlü bir geri dönüş stratejisi sağlamaya yönelik bir başka kararlı adımdır.

“Amacımız, müşterilerle alakalı ve uzun vadede rekabet edebilecek modern ve dinamik bir güzellik markası yaratmaktır.”

Body Shop, Kasım ayında özel sermaye şirketi Aurelius tarafından 207 milyon £ değerinde olduğu söylenen bir anlaşmayla satın alındı.

Perakende kaynakları, anlaşmanın bu yılın başında tamamlanmasının ardından yeni sahibinin, şirketin işletme sermayesinin yetersiz olduğu ve beklenenden daha zayıf ticaret yaptığı sonucuna vardığını söyledi.

Şirket, mali açıdan zor durumda olan Body Shop at Home bölümünü kapatma kararı aldı ve bu hafta yayınlanan bir raporda Natura’nın önceki sahibi olduğu belirtildi.

Birleşik Krallık’taki iflas süreci, bir dizi şirket sahibinin altında yaşadığı mücadelelerin ardından daha zayıf, mali açıdan daha sürdürülebilir bir işletmenin ortaya çıkmasına olanak tanıyabilir.

Aurelius’un, Alteri Investors, özel sermaye şirketi Epiris ve kitapçı Waterstones’un sahibi Elliott Advisors gibi rakip teklif sahiplerinden The Body Shop’u satın almak için rekabeti önlediği söylendi.

Satın alma sırasında The Body Shop’un yaklaşık 10.000 çalışanı vardı ve 70 ülkede yaklaşık 3.000 mağaza işletiyordu.

Yıllardır kârlı bir büyüme için mücadele etmesine rağmen, Britanya’nın ana caddelerinde önemli bir varlığını sürdürüyor.

Roddicks, çevresel sorunların önde gelen savunucularıydı ve bu konumlanmaları, 1980’lerde ve 90’larda rakip perakendecilere karşı üstünlük sağlamasına yardımcı oldu.

Kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesine karşı çıkması da kuruluşundan hemen sonraki yıllarda alışılmadık bir durumdu.

Ancak son yıllarda sürdürülebilirliği işlerinin merkezine koyan ve genç tüketicileri daha etkili bir şekilde hedef alan rakiplerin ortaya çıkmasıyla bu ürünün ayırt ediciliği azalmıştır.

Dame Anita 2007’de öldü.

Natura’nın 2017 yılında The Body Shop’u satın almak için 1 milyar dolardan fazla para ödediği bildirildi.

Natura’ya satılmadan önce kozmetik devi L’Oreal’e aitti.

Aurelius ve The Body Shop yorum yapmayı reddetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir