Yeni bir ebeveyn olarak kendinize nasıl zaman ayıracağınız aşağıda açıklanmıştır | Ebeveynler ve ebeveynlik

Miguel Macias’ın, akıl sağlığı sorunları geçmişi olan insanlar için yeni ebeveynliğin zorlukları hakkındaki yazısının dürüstlüğü beni çok etkiledi (Kendime zaman ayırarak depresyonu uzak tuttum. Peki şimdi bir baba olduğum için bunu nasıl yapacağım? , 8 Kasım). Üç küçük çocuğum var ve en küçüğüm henüz altı haftalık. Ruh halimi yüksek tutmanın ve kaygıyı azaltmanın yolları olarak her zaman koşmayı ve yogayı kullandım.

İlk kez bir bebeğiniz olduğunda, bunları yapmak için biraz zaman ayırmanız çok zordur (özellikle emziren bir anne olarak, ancak her ebeveyn için). Bununla birlikte, rutinlerimi çocuklarımı sevdiğim şeylere dahil edecek şekilde uyarlamanın (çok hızlı) beş yaşındaki çocuğumla koşmak, üç yaşındaki çocuğumla yoga yapmak ve bebekle egzersiz yapmak gibi şeyler olduğunu fark ettim. ağırlıklı squat yapan var mı?) – bir denge bulmamı sağladı.

İlk yıl her zaman en zor olanıdır, ancak kendilerine vakit ayırıp ayıramayacaklarını merak eden yeni ebeveynler için bu süreç daha da kolaylaşır. Bu arada tutkularınızı küçüklerinizle paylaşmanın mutluluğunu bulmak, birlikte bağlantı kurmanın ve rahatlamanın harika bir yoludur.
Susie Duvarı
Dronfield, Derbyshire

Bugün Guardian’da okuduğunuz herhangi bir şey hakkında bir fikriniz var mı? Lütfen e-posta Mektubunuzu bize gönderecek ve bizim dergimizde yayınlanmak üzere değerlendirilecektir. edebiyat bölüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir