Wild Toyota Starlet Racer, Ön Tekerleklere Güç Veren 1.000 HP’lik 2JZ’ye Sahip

3,0 litrelik sıralı altı motordan oluşan Toyota 2JZ ailesi, sağlamlığıyla ünlüdür ve bu, tunerlerin çıkışı gülünç seviyelere çıkarmasına olanak tanır. Genellikle önden çekişli araçların bu motoru kullandığını görmüyoruz, ancak 1000 beygir gücünden fazla güç üreten bu yoğun şekilde modifiye edilmiş Toyota Starlet bunun mümkün olduğunu ve sonuçların harika olabileceğini kanıtlıyor.

Kısa bir bakış bile bu Starlet’in ve motorunun stoktan uzak olduğunu gösteriyor. Örneğin, gövdenin önemli ölçüde genişletilmiş bir ön izi var ve büyük, kaygan lastikler, geniş bir şekilde genişletilmiş çamurluklara sığıyor.

2JZ motor, şok kuleleri arasında mükemmel bir uyum sergiliyor gibi görünüyor. Devasa bir turbo, motorun hemen arkasında yer alıyor ve kısa bir egzoz kaputun dışına çıkıyor. Araba köpek kutusu şanzımanı kullanıyor hızlı geçişlere izin verir debriyajı kullanmadan.

Bu Starlet’in sahibi Danimarka’dan Ø.GT Takımıdır. Mürettebat onu MDRA Finallerinde yarışmak üzere Malta’ya gönderdi. Bu videoda otomobilin buradaki etkileyici performansı kaydedildi.

Önden çekişli araçlar genellikle sürükleme şeridinde sorun yaşarken, bu Starlet’te arabuluculuk yapılıyor. Ø.GT Takımının Malta’daki en iyi çeyrek mil denemesi, küçük Toyota’nın 169,21 mil/saatte 9,123 saniyelik bir süreyi yakalamasıyla gerçekleşti (aşağıdaki zamanlama fişine bakın). Araba ayrıca dokuz saniyelik aralıkta birkaç koşuyu daha tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir