White Lotus, Ukrayna’daki tepkiler nedeniyle aktör Milos Bikovic’i bıraktı | Entler ve Sanat Haberleri

Beyaz Lotus, Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’nın kendisini Rus işgalini desteklemekle suçlamasının ardından aktör Milos Bikoviç’i görevden aldı.

Sırbistan doğumlu 36 yaşındaki yıldızın, üçüncü dizinin geçtiği otelde Rus yoga tutkunu, yaşamı iyileştiren bir akıl hocası olarak rol aldığı anlaşılıyor.

Oyuncu kadrosu ilk olarak 12 Ocak’ta HBO tarafından duyuruldu.

Hit diziyi yapan HBO, ilk olarak Deadline tarafından yayınlanan bir hikayede oyuncuyla yollarını ayırmaya karar verdiğini ve rolü yeniden seçeceğini doğruladı.

Hareket, Ukrayna dışişleri bakanlığının 24 Ocak’ta paylaştığı ve doğrudan TV ağını etiketleyen ve şu soruyu soran bir sosyal medya gönderisinin ardından geldi: “HBO, soykırımı destekleyen ve uluslararası hukuku ihlal eden bir kişiyle çalışman senin için uygun mu?”

Gönderide, Bikoviç’in Ukrayna ve Kırım’ın ilhakı hakkında yaptığı açıklamaların kliplerinin yanı sıra Beyaz Lotus’un geçmiş sezonlarından kliplerin yer aldığı kısa bir video yer alıyordu.

Bikoviç’in Ukrayna’nın işgalini desteklediğine dair kamuya açık bir kanıt olmasa da, Bikoviç bunu açıkça kınamadı.

Bikoviç son on yıldır Rusya’da çalışıyor ve ülkenin en popüler aktörlerinden biri.

2018’de Vladimir Putin’den ödül aldı ve 2021’de Rusya vatandaşı oldu.

2019 yılında ulusal güvenlik nedeniyle Ukrayna’ya girişinin yasaklandığını açıkladı.

Resim:
The White Lotus’un 2. Sezonunda rol alan Jennifer Coolidge. Resim: HBO

Sergiden çıkarılmasına yanıt veren Bikoviç, bunun “hedefli bir kampanyanın” sonucu olduğunu söyleyerek, bunun “sanatsal özgürlüğün özünü gölgeleyen rahatsız edici bir emsal” oluşturduğu konusunda uyardı.

Instagram’da şunları yazdı: “Büyük saygı duyduğum ve meslektaşlarımla derin saygı duyduğum bir TV dizisi olan White Lotus’un bir parçası olarak seçilmekten onur duydum.

Ancak katılımım sanat dışı nedenlerden dolayı mümkün değil ve bütünlüğümü zedelemeye çalışan hiçbir anlatıya boyun eğmeyeceğim.

“Yanımda duran herkese teşekkür etmek istiyorum. Meslektaşlarıma gelecek sezonun yaratılmasında büyük başarılar diliyorum.”

Kendisine yöneltilen iddialara atıfta bulunarak, dünyadaki her çatışmayı “yürek burkan” olarak nitelendirdi ve “hepsinin durmasını” dilediğini söyledi.

Ayrıca savaşın harap ettiği Sırbistan’daki çocukluğuyla da paralellikler kurarak şöyle yazdı: “11 yaşındayken, memleketim ve memleketim bombalanırken gece gündüz barınaklarda kaldım” ve şunu ekledi: “Kimsenin başına böyle bir yıkım gelmesini asla istemezdim.” “.

İlk iki dizisi Sky Atlantic’te gösterilen The White Lotus’un üçüncü serisinin çekimleri bu ayın sonunda Tayland’da başlayacak ve 2025 yılında yayına girecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir