Warner Bros, Barbie filminin İngiltere ekonomisine 80 milyon £’dan fazla katkıda bulunduğunu ve yaklaşık 700 kişiye iş imkanı yarattığını söylüyor | Entler ve Sanat Haberleri

Gişe başarısının arkasındaki stüdyoya göre, Barbie filmi İngiltere ekonomisine 80 milyon £’dan fazla katkıda bulundu ve yaklaşık 700 kişiye iş imkanı sağladı.

Greta Gerwig’in başrol oynadığı filmi Margot Robbie Barbie olarak ve Ryan Gosling Ken rolünde büyük ölçüde Hertfordshire’daki Leavesden stüdyolarında çekildi.

Warner BroS Filmin, İngiliz filmleri ve üst düzey televizyona ilişkin soruşturmanın bir parçası olarak Kültür, Medya ve Spor Komitesi milletvekillerine yazılı kanıt sağladığı için filmin 95 milyon £’dan fazla gelir elde ettiğini söyledi.

Resim:
Londra’daki film galasında Barbie’nin yıldızları. Resim: AP

Barbie’nin Birleşik Krallık ekonomisine faydalarını özetleyen Warner Bros şunları söyledi: “Birleşik Krallık’taki üretimi sırasında, yerel ekonomiye 80 milyon £’un üzerinde doğrudan harcamaya katkıda bulundu, 685 iş yarattı, 6.000’den fazla ekstra işe dahil oldu, 754 yerel işletmeyi destekledi, maaş verdi. Yerel maaşlarda 40 milyon £’un üzerinde.

“Aynı zamanda yalnızca Birleşik Krallık’ta 95 milyon £’un üzerinde gişe geliri elde etti. Dolayısıyla bu tür yapımları çekmenin faydası, bunların Birleşik Krallık için net olumlu olmasıdır.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Barbie prömiyeri: Pembe halıdaki yıldızlar

Leavesden’de çekilen diğer filmler arasında Harry Potter serisi, The Batman ve Aquaman yer alıyor.

200 dönümlük alan aynı zamanda Roald Dahl’ın Charlie & Çikolata Fabrikası filminden esinlenilen ve Timothée Chalamet’in başrol oynadığı Wonka filminin çekimi için de kullanıldı.

Barbie, 2023’ün şu ana kadarki en büyük filmi ve 2022’nin en büyük hiti Top Gun: Maverick’ten daha fazla gelir elde etti.

Son Harry Potter filmini geride bırakarak dünya çapında gişede tüm zamanların en çok hasılat yapan Warner Bros. filmi oldu.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Robbie ve Gosling, Barbie’nin ‘saçmalığı’ üzerine

Devamını oku:
Stüdyo ‘duyarsız’ sosyal medya paylaşımlarından pişmanlık duyunca Barbenheimer tepki gösterdi
Keir Starmer, Barbie filmindeki Ken ile karşılaştırıldı
Barbie filmi Lübnan’da olduğu gibi Kuveyt’te de yasaklandı

Milletvekillerinin komitesi, sonbahar açıklaması öncesinde Şansölye Jeremy Hunt’a, hedeflenen vergi desteği ve İngiliz film endüstrisini etkileyen düzenlemelerde değişiklik yapılması yönünde bir çağrıda bulundu.

Soruşturmaya, aralarında Paramount ve Amazon gibi film stüdyolarının yanı sıra İngiliz Film Enstitüsü gibi sektör kuruluşlarının da bulunduğu sektör genelinden 130 parça yazılı kanıt ulaştı.

Podcast’lerinizi aldığınız her yerde Backstage’e abone olmak için tıklayın

UK Screen Alliance’tan elde edilen kanıtlar, Birleşik Krallık’ın görsel efektlerde dünya lideri konumunu kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu ve hedefli vergi indirimine ihtiyaç duyulduğunu söylüyor.

Yazılı kanıtlar şunu söylüyor: “VFX çalışmalarını Birleşik Krallık’a çekmek yerine çoğu zaman uzaklaştıran vergi indirimlerinin yapısının istenmeyen sonuçları nedeniyle geride kalan, gerçekleşmemiş önemli bir potansiyel var.”

Komite artık Birleşik Krallık’ın tamamında daha fazla görsel efekt çalışmasının yapılmasını sağlamak için hedefli vergi desteği çağrısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir