Vladimir Putin Batı’yı belirli davranışlarla suçladığında, bunun nedeni çoğunlukla kendisinin bunu yapmasıdır. Dünya Haberleri

2018’de Vladimir Putin, Kaliforniya’ya doğru ilerleyen kıtalararası balistik füzelerin video grafikleriyle tamamlanan bir dizi yeni hipersonik nükleer füze sistemini duyurduğunda, öldürücü darbeyi indirmek için Rus milletvekillerine yaptığı iki saatlik uzun konuşmanın sonuna bıraktı.

Bu yıl, yeni nükleer silah sesleri ve artık “sözde Batı”ya yönelik basmakalıp eleştirisiyle hemen zirveye çıkarak yumruklarını çekmekte hiç vakit kaybetmedi.

Donbas’ta Rus kuvvetlerinin inisiyatif sahibi olduğunu ve avantajlarını kullanmaya devam edeceklerini söyledi.

Son güncellemeler: Putin, NATO’nun ‘Rus topraklarını vurmaya hazırlandığını’ iddia ederken nükleer tepki tehdidinde bulundu

Resim:
Vladimir Putin yıllık konuşmasını yapıyor. Resim: Reuters

2018’de duyurulan füze sistemleri ya savaş alanında kullanılıyordu ya da yeni silahlarla birlikte kullanımda olmak üzereydi.

Anlaşılır bir şekilde, Batı’nın Ukrayna’ya olası bir kara askeri konuşlandırması ve Ukrayna’nın kendi sınırları dışındaki askeri hedefleri vurma hakkına sahip olup olmadığı konusundaki son konuşmalarına yanıt vermekte hiç vakit kaybetmedi.

Her ikisinin de özeti: NATO iki kez düşünmelidir.

“Bölgemize saldıracak hedefleri seçiyorlar ve en etkili imha yollarını düşünüyorlar” dedi.

“Onların da kendi topraklarındaki hedefleri vurabilecek silahlarımız olduğunu anlamaları gerekiyor.”

Vladimir Putin, modernize edilmiş Tu-160M ​​nükleer kapasiteli stratejik bombardıman uçağıyla Kazan'da uçtuktan sonra konuşuyor.  Resim: Sputnik/Reuters
Resim:
Bay Putin, TU-160M ​​nükleer bombardıman uçağıyla uçtuktan sonra konuşuyor. Resim; Reuters

Ve yakın zamanda yeni modernize edilmiş TU-160M ​​nükleer kapasiteli stratejik bombardıman uçağıyla uçan Bay Putin olmasına rağmen, yeni Sarmat kıtalararası balistik füzesinin şu anda hizmette ve gösterilmeye hazır olmasıyla övünen Bay Putin olmasına rağmen, bitmek bilmeyen nükleer retorik genellikle ondan geliyor; nükleer savaş olasılığını gündeme getirmekle suçladığı Batı’ydı.

Devamını oku:
Rusya, Nobel Barış Ödülü sahibini hapse attı
Estonyalı lider Batı’ya Rus tehdidine karşı durma çağrısında bulundu
Altıncı kişi Rusya adına casusluk yaptığı iddiasıyla suçlandı

Vladimir Putin, TU-160M ​​nükleer bombardıman uçağının resmini imzaladı.  Resim: Reuters
Resim:
Vladimir Putin, TU-160M ​​nükleer bombardıman uçağının resmini imzaladı. Resim: Reuters

Şöyle dedi: “Şu anda icat ettikleri her şey, dünyayı nükleer silahlar içeren bir çatışma tehdidiyle korkutuyor, bu da potansiyel olarak medeniyetin sonu anlamına geliyor – bunun farkında değiller mi?”

Sayın Putin ne diyorsa onu kastediyor. İnkar ettiği şeyi çoğu zaman yapıyor olur.

İnsanlar Vladimir Putin'in resminin ve onun yıllık konuşmasından bir alıntının altında otobüs bekliyor.  Resim: Reuters
Resim:
İnsanlar Vladimir Putin’in resminin ve onun yıllık konuşmasından bir alıntının altında otobüs bekliyor. Resim: Reuters

Putin’in nasıl oynanacağını iyi bildiği bir oyun

Batı’yı belirli davranışlarla suçladığında, bunun nedeni çoğu zaman tam da bunu kendisinin yapmasıdır.

Soru her zaman ne kadarının blöf olduğu, ne kadarının blöf olduğudur ve bu da başlı başına nükleer caydırıcılığın özüdür. Bu, Sayın Putin’in nasıl oynanacağını son derece iyi bildiği bir oyundur.

Konuşmanın geri kalanına gelince, bunlar büyük ölçüde memleketteki dinleyicilere yönelikti. Bebek sahibi olmak bir zorunluluktur. Geleneksel değerler üzerine aynı eski sohbet. Ekonomi patlama yaşıyor. Herkes gemide. Ülke birlik oldu.

Bu, sonuçta bir ‘kampanya’ konuşması olmasının yanı sıra, rakiplerine bir mesajdır. Bir ‘seçim’ için kazanmayı başaramaması mümkün değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir