Veraset yıldızı Brian Cox, aktörleri kopyalamak için yapay zekanın kullanımı hakkında: ‘Bu bir insan hakları meselesi’ | Entler ve Sanat Haberleri

Brian Cox, bir oyuncunun imajını kopyalamak ve onu sonsuza kadar kullanmak için yapay zekanın (AI) kullanılmasının “kimlik hırsızlığı” olduğunu ve “bir insan hakları sorunu” olarak değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor.

Veraset lideri Logan Roy rolüyle tanınan İskoç yıldız, James Bond’dan ilham alan bilgi yarışması programı 007: Road To A Million’un galasında konuşuyordu.

Sky News’e şunları söyledi: “Bu beni geceleri uyutmuyor ama bu konuda endişeliyim ve çözülmesini istiyorum.

“Bence yapay zeka bir insan hakları meselesidir. Bu sadece sendika meselesi değil. Aslında bu bir kimlik hırsızlığıdır. Ve şu anda çok çok yaygın.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın


0:35

Rishi Sunak, teknoloji şirketleriyle yapılan yapay zeka anlaşmasını memnuniyetle karşıladı.

Cox vicdansız yapımcıların sömürüsüne karşı daha savunmasız olduğunu düşündüğü genç oyunculardan özellikle endişe duyduğunu söyledi.

Dedi ki: “Genç oyuncular, kendilerine bunu yapmaları gerektiği söylendiği halde yapmıyorlar, ancak o sırada bunu bilmiyorlar…”

İçindeki Logan Roy’u kanalize ederek şu sonuca vardı: “Oldukça korkunçtu. Ve sonra anlaşma, biliyorsun, sana ebediyen sahip olman için 50 dolar ya da 50 sterlin veriyoruz, aslında onlara siktirip gitmelerini söylerdim. kapalı.”

Yapay Zeka hakkında daha fazlası

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Milyarder iş adamı, Rishi Sunak ile Yapay Zekanın geleceğini tartışıyordu.

Amerika’da aktörler 100 günden fazla süredir grevde Ücret ve çalışma koşullarının aşılması – görüntülerinin yapay zeka yoluyla izinsiz kullanımına karşı daha iyi koruma önlemleri de dahil.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Temmuz: ‘Grevler tatsız olabilir’ – Cox

Sanatçılar, üretken yapay zekanın yüz ifadelerini, vücut hareketlerini ve sesi endişe verici bir doğrulukla kopyalayabildiği yeni teknolojiye karşı işlerini özellikle savunmasız buldular.

Perşembe günü Hollywood yıldızı Scarlett Johansson, görünüşte izinsiz bir deepfake reklamın kurbanı olan son yıldız oldu.

Geniş çapta izlenen izinsiz deepfake’lerin konusu haline gelen diğer yüksek profilli yüzler olan Tom Hanks, Tom Cruise ve Keanu Reeves’in izinden gidiyor.

Devamını oku:
Sunak, yapay zeka firmalarıyla ‘dönüm noktası niteliğindeki anlaşmayı’ açıkladı
Elon Musk, Sky News yapay zekasının insanlık için bir ‘risk’ olduğunu söyledi

Podcast’lerinizi aldığınız her yerde Sky News Daily’ye abone olmak için tıklayın

Screen Actors Guild – Amerika Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu (SAG-AFTRA) ile Sinema Filmi ve Televizyon Yapımcıları Birliği (AMPTP) arasındaki görüşmeler devam ederken yapay zeka, taraflar arasında bir anlaşmazlık noktası olduğunu kanıtladı.

Bu arada Birleşik Krallık’ta, Britanya’nın İkinci Dünya Savaşı şifre kırıcılarının evi olan Bletchley Park’ta düzenlenen iki günlük yapay zeka zirvesi, yapay zekanın zorluklarını ve fırsatlarını tartışmak üzere politikacıları, teknoloji patronlarını ve akademisyenleri bir araya getirdi.

Perşembe günü konuşan Başbakan Rishi Sunak, olayın “dengeyi insanlık lehine çevirecek”.

Delegeleri arasında teknoloji milyoneri Elon Musk’ın da yer aldığı zirve, ABD ve Çin dahil 28 ülkenin dünyanın en yetenekli yapay zeka modelleri etrafındaki güvenlik endişelerini araştırmak için işbirliği yapmayı kabul ettiği Bletchley Deklarasyonu ile sonuçlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir