Venedik: Selfie çekmeyi reddeden turistler gondolları ters çevirdi | Dünya Haberleri

Bir grup turist, selfie çekmeyi bırakmaları yönündeki emirleri dikkate almadıkları için gondollarının alabora olması sonucu Venedik kanalında düştü.

Yerel basında çıkan haberlere göre gondolcu köprünün altından manevra yapmaya çalışırken onlara oturmaları ve hareketsiz kalmaları için bağırdı.

Ama görünüşe bakılırsa onu görmezden geldiler ve tüm ağırlık tek bir tarafa binerek teknenin alabora olmasına ve onları soğuk kanala fırlatmasına neden oldu.

Gondolcu bunlardan birinin kıyıya çıkmasına yardım etti ve ardından diğerlerini La Fenice opera binası yakınındaki Rio de la Verona’dan kurtarmak için tekrar suya daldı.

Seyirciler cumartesi günkü gösteriyi filme aldı ve sırılsıklam turistlerin tekneye yapıştığı görüntüler TikTok gibi sitelerde viral oldu.

Sosyal medya hesabı Venezia Non e Disneyland (Venedik Disneyland değil) gruba kurumaları için “sıcak bir yer” verildiğini söyledi. Kazada kimse yaralanmadı.

Tatilcilerin ve günübirlik yolcu gemilerinin Venedik’i yılın büyük bölümünde paketlemesiyle İtalyan şehrinde aşırı turizmle ilgili ısrarlı şikayetler var.

Geçen hafta ortaya çıktı ki, 5 € günlük ücret uygulanacaktır gelecek yıldan itibaren Nisan ve Temmuz ayları arasında belirli günlerde ziyaretçiler için.

2021’de Venedik de yasaklı yolcu gemileri Şehrin temellerinin kirlenmesi ve erozyonu ile ilgili endişeler nedeniyle tarihi merkeze girmekten kaçının.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir