Uzay yatırımcısı Seraphim, hisselerdeki düşüşün ardından sermaye artırımını araştırıyor | İş haberleri

Britanya’nın borsada işlem gören ilk yatırım ortaklığı, son sınıra odaklandı ve zayıflayan yatırımcı duyarlılığı nedeniyle hisselerinin çöküşünü gördükten sonra sermaye artırmanın alternatif yollarını araştırıyor.

Sky News, kızılötesi veri şirketi SatelliteVu ve drone teknolojisi geliştiricisi Altitude Angel gibi yenilikçi şirketleri destekleyen Seraphim Space Investment Trust’ın, kote edilmiş şirket yapısı dışında yeni finansman sağlama planlarını incelediğini öğrendi.

Bankacılık kaynakları Salı günü yaptığı açıklamada, Seraphim Space’in, yatırımcıların yeni uzay teknolojisi şirketlerini desteklemek için önemli miktarda para aktarabilecekleri bir sepet fonu oluşturma planlarını düşündüğünü söyledi.

Ayrıca borsada işlem gören şirket aracılığıyla özsermaye ihracını gerektirmeyen para toplamak için diğer potansiyel yapıları da değerlendirdiği söyleniyor.

Seraphim Space’in hisseleri son 12 ayda üçte bir oranında düştü ve bu da portföyünün net varlık değerinde çok önemli bir indirimle işlem görmesine neden oldu.

Yeni sermaye artırımına ilişkin danışmanlarla yapılan görüşmelerin nispeten erken bir aşamada olduğu söyleniyor.

Bir kaynak, herhangi bir anlaşmanın zamanlaması, boyutu ve yapısının yatırımcının iştahına ve piyasa koşullarına bağlı olmasına rağmen, 150 milyon £’un üzerinde bir fon toplamak istediğini söyledi.

Geçen ay tüm yıl sonuçlarını açıklayan, güveni yöneten Seraphim Space Manager LLP’nin genel müdürü Mark Boggett şunları söyledi: “Portföyü seçici yeni yatırımlarla çeşitlendirmeye devam etmeyi beklerken, piyasa toparlanmasının zamanlaması konusundaki belirsizlik ( ve dolayısıyla yeni özsermaye yaratma yeteneğimiz), yeni yatırımların boyutunun muhtemelen küçük olacağı ve yatırım faaliyetinin, piyasanın uygun koşulları sağladığı bir zamana kadar mevcut portföyü destekleme lehine daha fazla ağırlıklandırılmasının beklendiği anlamına gelir. bağış toplamak.”

Seraphim Space geçen yılın başlarında geleneksel bir hisse satışı için planlar hazırlıyordu ancak teknoloji stoklarındaki düşüş nedeniyle planlarının suya düştüğünü gördü.

Şirketin başkanlığını Sir Richard Branson’ın uzay turizmi girişimi Virgin Galactic’in eski başkanı Will Whitehorn üstleniyor.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Konut fiyatları 6 ay sonra ilk kez arttı
Bakkal enflasyonu ‘tek haneye’ döndü

İlk destekçileri arasında İngiliz İş Bankası, Avrupalı ​​uçak üreticisi Airbus ve Avrupa Uzay Ajansı vardı.

Yatırım ortaklığı 2021’de Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gördü.

Salı günü öğleden sonra, Seraphim Space’in hisseleri 30,17 peni civarında işlem gördü ve bu da ona sadece 72,5 milyon £ piyasa değeri kazandırdı.

Şirketin sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir