Uyuşturucu bağımlısı Ian Connell, Greater Manchester’ın Radcliffe kentinde üç çocuk babasını boğarak öldürmekten suçlu bulundu | İngiltere Haberleri

Üç çocuk babasını öldürmekten suçlu bulunan uyuşturucu bağımlısı ömür boyu hapis cezasıyla karşı karşıya.

45 yaşındaki Donald Prentice Patience’ın çürüyen cesedi nevresimin içinde keşfedildi Polis memurları Radcliffe’deki evindeki şüpheli bir hırsızlık olayı için çağrıldıktan sonra merdivenlerinin dibindeydi. Büyük Manchester.

Geçen yıl 22 Ağustos sabahı bir postacı, 39 yaşındaki Ian Connell’in teras sonundaki mülkün arka mutfak penceresinden içeri tırmandığını gördükten sonra polisi aramıştı.

Polis geldiğinde Connell, Bay Patience’ın beyaz labradoodle’ı Layla’yla birlikte yakınlarda bulundu.

Manchester Kraliyet Mahkemesi, evsiz Connell’in memurlara “sevgili arkadaşının” İskoçya’da olduğu ve köpeği gezdirebilmek için mülküne izin verdiği konusunda yalan söylediğini duydu.

Ailesi ve arkadaşları tarafından göbek adı Prentice ile tanınan Bay Patience, en az bir gün önce boğulmuştu.

Resim:
Donald Prentice Patience geçen yılın ağustos ayında öldürüldü. Resim: Büyük Manchester Polisi

İddia makamı, Connell’in kurbanına muhtemelen para yüzünden kürek çektikten sonra saldırdığını söyledi.

Michael Hayton KC jüri üyelerine, katilin aile mülkünden nakit paraya erişimi olan Bay Patience’ın iyi doğasından faydalandığını söyledi.

Sanığın, 2020’de tanıştıklarından bu yana binlerce pound elde etmek için Bay Patience’ı “açık cüzdan” olarak kullandığını söyledi ve Connell’i, daha fazla uyuşturucu satın alması için ilk kez nakit para reddedildiğinde öfkesini kaybetmekle suçladı.

Polis memurları, Bury, Radcliffe'deki Ainsworth Yolu üzerindeki bir mülkün önünde, Büyük Manchester Polisi'nin Salı günü sabah saat 10.30 civarında beyaz bir labradoodle köpeğin kaçırıldığı bir hırsızlık ihbarı üzerine memurların çağrıldığını söyledi.  Memurlar Donald'ı buldu "Çırak" 45 yaşındaki Patience mülkte öldü.  Cinayet şüphesiyle üç kişi tutuklandı, 27 ve 41 yaşlarındaki iki kişi ise kefaletle serbest bırakıldı.  Polis, 39 yaşındaki bir adamın polis gözetiminde kaldığını söyledi.  PA'nın fotoğrafı.  Resim tarihi: 25 Ağustos 2023, Cuma. PA'nın POLİS Labradoodle hikayesine bakın.  Fotoğrafın kaynağı şöyle olmalıdır: Peter Byrne/PA Wire
Resim:
Bay Patience’ın evinin önünde polis memurları. Resim: PA

Katil ‘panikledi’

İfade veren Connell, “o adama asla elimi kaldırmadığını” söyledi ve kendisinin üst katta boş bir odada, eroin ve crack kokainin etkisi altında uyuduğunu ve başka birisinin Bay Patience’ı boğduğunu iddia etti.

Sonunda cesedi bulduğunu ve olay yerinde ve dedektiflerle yaptığı ilk görüşmede polise yalan söylemeye devam ettiğini söyledikten sonra “paniğe kapıldığını” söyledi.

Yaklaşık 19 yaşından beri eroin ve crack kokain kullandığını söyledi ve Bay Patience’ın kendisinin ve başkalarının evde uyuşturucu kullanmasına izin verdiğini iddia etti.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Köpeğini gezdiren kişinin öldürülmesi ‘şüpheli değil’ olarak değerlendirildi
Savaşın başlamasından bu yana Gazze’de ’30 bin Filistinli öldürüldü’
Steve Coogan, ‘gelincik benzeri’ film tasviri nedeniyle dava açtı

Jüri, Connell’in 19 Ağustos akşamı Bay Patience’ın evini ziyaret ettiğini ve polis cesedi bulana kadar adreste ve çevresinde kaldığını duydu.

Oybirliğiyle alınan kararın ardından Connell, duruşma hakimi Bayan Justice Ellenbogen’e şunları söyledi: “Sırasız konuşmamam gerektiğini biliyorum ama bu suçtan dolayı suçlu değilim.”

Boltonlu Connell 6 Mart’ta hapis cezasına çarptırılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir