Universal Studios, İngiltere’deki ilk cazibe merkezi planlarını doğruladı ve bunu inşa etmek için Bedford’da devasa bir site satın aldı | İngiltere Haberleri

Universal Studios, İngiltere’deki ilk tema parkı için planlamanın sürdüğünü doğruladı ve Hollywood yıldızı, tatil yeri için şimdiden büyük bir arazi parçası satın aldı.

Universal’ın şu anda Amerika Birleşik Devletleri ve Asya’da cazibe merkezleri var ve şimdi İngiltere’deki ilk etkinlikleri için gözlerini Bedford’a diktiler.

Sky News’e konuşan Universal destinasyonlar ve deneyimler sözcüsü, şirketin “arazi satın aldığını” ve “bu bölgede potansiyel bir park ve tatil yeri için fizibilitesini keşfetmenin ilk aşamalarında” olduğunu doğruladı.

“Devam etme kararını vermeye hazır olmamız aylar sürecek ve ilgili tüm paydaşlarla ve yerel toplulukla etkileşimde bulunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” diye eklediler.

Sky gibi Comcast’in sahibi olduğu stüdyo, her zaman potansiyel projelere ev sahipliği yapabilecek yeni yerler arıyor.

Bedford bölgesi şehir merkezine arabayla sadece 15 dakikalık mesafededir ve Manor Road ile Kempston Hardwick istasyonunun her iki tarafında dönümlerce araziyi kapsamaktadır.

Sky News’den daha fazlası:
Celine Dion’un kız kardeşi yıldızın sağlığıyla ilgili güncellemeyi paylaştı
Mahkeme, Yüzüklerin Efendisi’nin devam filminin imha edilmesi gerektiğini söyledi

Resim:
Universal’in satın aldığı araziyi gösteren bir harita

Birleşik Krallık nüfusunun yarısından fazlası, Londra’dan sadece 45 dakika uzaklıkta olan ve Luton havaalanından kolayca erişilebilen lokasyona iki saatlik mesafede yaşıyor.

Evrensel tema parkları, Hızlı ve Öfkeli, Çılgın Hırsız ve Jurassic World gibi filmlere ayrılmış gezilerle stüdyonun en başarılı filmlerini ve serilerini kutluyor.

Hollywood ve Japonya’nın Osaka kentindeki parklar, Harry Potter ve Super Nintendo temalı alanların tamamına ev sahipliği yapıyor ancak yöneticiler, Bedford bölgesindeki ilgi çekici yerlere hangi filmlerin ilham verebileceğine henüz karar vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir