‘Tüylerin karışacağını beklemiyordum’: Chicken Run devam filmi yönetmeni Sam Fell, oyuncu seçimi tartışmaları ve üçleme umutları üzerine | Entler ve Sanat Haberleri

Bu, hayranların ihtiyaç duyduklarının farkına varmadığı devam filmiydi, ancak Chicken Run: Dawn of the Nugget Noel’den önce çıktığında – orijinalinden 23 yıl sonra – haftalarca Netflix’in en çok izlenen listelerinde zirvede kaldı.

Sky News’e konuşan yönetmen Sam Fell şunu itiraf ediyor: “Onu dünyaya gönderiyorsunuz ve gerçekten bir çocuk gibi oluyor, herkesin ona iyi davranacağını umuyorsunuz.”

Film dünya çapında her yaştan izleyiciyle buluşmanın yanı sıra animasyonu da ilgiyle izlendi. bu ayın sonlarında BAFTA’ya aday olacak.

Bu, daha filmin bir karesi çekilmeden manşetlere çıkan Fell için bir haklılık belgesi oldu. Rocky ve Ginger’ın seslerini yeniden şekillendirin – Mel Gibson ve Julia Sawalha’nın yerine Zachary Levi ve Thandiwe Newton getirildi.

Resim:
Sam Fell, devam filmini çekerken “cesur” olmak istediğini söyledi. Resim: Aardman/Netflix

Tepki karşısında “şaşırdığını” itiraf ediyor. “Tüylerin kabarmasını beklemiyordum. Ama sanırım geriye dönüp baktığınızda, yeni bir omlet yapmak için birkaç yumurta kırmanız gerekecek” dedi.

Fell, oyuncu kadrosunun yenilenmesinin “daha çok zaman aralığıyla – özellikle yaşla değil – ama şu anda kimlerin olduğuyla ilgili olduğunu” açıkladı.

Filme yaklaşımını bir devam filminden ziyade bir “yeniden başlatma” olarak tanımlayarak şunları ekledi: “Cesur olmanız ve olması gerektiğini düşündüğünüz şekilde ilerlemeniz gerekiyor…

“O zamanlar denemek son derece doğal bir şeymiş gibi görünüyordu, Britanya değişti, dünya değişti; şimdilik filmin dokusunu ve sesini değiştirelim.”

Film yapımcısı, izleyicilerin Rocky ve Ginger’ın Bella Ramsey tarafından seslendirilen kızı Molly gibi yeni karakterlere tepkilerini ölçmenin özellikle tatmin edici olduğunu söyledi.

“Bella’nın sesi o kadar eşsiz ki… Bella’yı tam zamanında yakaladık” dedi.

Resim: Aardman/Netflix
Resim:
Resim: Aardman/Netflix

Vegan Pancake’in Yükselişi

Fell, Ramsey’i oynadıktan sonra ona rol verdiği için “çok şanslı” olduğunu söyledi. Game of Thrones – ancak ödüllü zombi draması The Last Of Us üzerinde çalışmaya başlamadan önce.

“O yaşta bir oyuncuyla çalıştığınızda birkaç yılda çok şey değişir ve filmi yapmak bu kadar zamanımızı aldı.”

Fell, kil yapımı devam filminin beyazperdeye getirilmesinin yirmi yıldan fazla sürdüğünü dikkate alarak üçüncü bir film bekleyebileceğimizi söyledi: “2055… The Rise Of The Vegan Pancake!”

“Hiçbir şey için söz veremem” dedi gülerek. “Yavaş bir oyun… ama biliyorsunuz, bir sonrakine çeyrek asır kadar zaman geçmesini umuyoruz.

“Film fikirleri var, belki bir yan proje çünkü Molly gibi ilginç bazı yeni karakterler vardı… Kesinlikle bu karakterlerle anlatabileceğiniz pek çok hikaye var.”

Resim: Aardman/Netflix
Resim:
Resim: Aardman/Netflix

Tavuk gibi düşün

Fell kazandığını itiraf ederken BAFTA filmin yapımının temel bir açıdan hayat değiştirdiğini söyledi.

“(O zamandan beri) tek parça bile yemedim… Biraz (arka plan) araştırma yaptıktan sonra et yemeyi bıraktım… Tavukları çok fazla önemsemeye başladım.

“Umarım bazı insanların tavuk gibi düşünmesini ve dünyayı biraz daha tavuk bakış açısından görmesini sağlamıştır.”

Ancak Fell, özellikle de Aardman’ın yemek şirketlerini çekimler sırasında menülerini yeniden gözden geçirmeye ikna edemediği göz önüne alındığında, bunun zor bir ihtimal olabileceğinin farkında.

“Ben her ne kadar itiraz etsem de kantin her çarşamba tavuk servis ediyordu ve mürettebat onu yemekten keyif alıyordu!”

Chicken Run: Nugget’ın Şafağı artık Netflix’te izlenebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir