Tsingtao, bira fabrikasında malt konteynerine idrarını yaparken filme alınan işçinin gözaltına alındığını söyledi | Dünya Haberleri

Çinli bira üreticisi Tsingtao, malt konteynerine idrarını yaparken görüntülenen bir işçinin güvenlik yetkilileri tarafından gözaltına alındığını söyledi.

Pingdu’daki bira fabrikasında baret ve mavi tulum giymiş bir adamın bir malt konteynerine indiğini, pantolonunun fermuarını çözdüğünü ve tuvalet ihtiyacını giderdiğini gösteren video geçen hafta viral oldu.

Şirket, yaptığı açıklamada, geçen hafta Çin sosyal medyasında viral hale gelen olaya yanıt olarak, çalışan davranışlarının izlenmesini güçlendirmek ve gelecekte bu tür olayları önlemek için bir dizi önlem aldığını söyledi.

Kendisini dünyanın en büyük altıncı bira üreticisi olarak tanımlayan Tsingtao, daha önce olayla bağlantılı tüm partileri mühürlediklerini söylemişti.

Bir kaynak, yerel Yicai kanalına, filme alınan adamın bir Tsingtao çalışanı olmadığını, üçüncü taraf bir işçi tedarikçisi tarafından kiralanan bir yükleyici olduğunu söyledi.

Olay Tsingtao hisselerine zarar verdi ve Şangay Menkul Kıymetler Borsası’ndaki hisseler 23 Ekim’de %7,5 düştü.

Şirket geçen hafta şunları söyledi: “Şirketimiz, 19 Ekim’de Tsingtao Bira Fabrikası No. 3’te ortaya çıkan ilgili videoya büyük önem veriyor.

“Olayı ilk fırsatta polise bildirdik, soruşturmaya kamu güvenlik kuruluşları da katılıyor.

“Şu anda söz konusu malt partisi tamamen mühürlendi. Şirket, yönetim prosedürlerini güçlendirmeye ve ürün kalitesini güvence altına almaya devam ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir