Tory başkan yardımcıları Lee Anderson ve Brendan Clarke-Smith, Ruanda yasa tasarısı değişikliklerine destek verdikten sonra istifa ettiler | Siyaset Haberleri

Muhafazakar Parti’nin iki başkan yardımcısı, Rishi Sunak’ın Ruanda yasa tasarısında isyancılar tarafından yapılan değişiklikleri desteklemelerinin ardından görevlerinden istifa etti.

Lee Anderson ve Brendan Clarke-Smith, Bay Sunak’ın, Ruanda’yı sığınmacıların sınır dışı edilmesi için güvenli bir ülke ilan etmeyi amaçlayan yasa tasarısını sertleştirmeye yönelik önerilen değişiklikleri destekleyeceklerini söylediler.

Politika en son – canlı takip edin

İş ve Ticaret Bakanlığı’nda parlamento özel sekreteri (PPS) olan Jane Stevenson da Ruanda Yasa Tasarısı’nda isyancı değişiklikleri destekleyeceğini söyledi.

Göçmenlik konularında katı bir duruş sergileyen Bay Anderson, pazartesi gecesi, milletvekilleri Robert Jenrick ve Sir Bill Cash’in masaya koyduğu bir dizi değişiklik lehine oy kullanacağını söyledi.

Aynı zamanda Muhafazakar Parti’nin başkan yardımcısı olan Brendan Clarke-Smith de X hakkında şunları yazarak isyancı değişikliklere oy vereceğini doğruladı: “2019’da seçildiğimde seçmenlerime kontrolü geri alacağımıza söz verdim.

“Bu mevzuatın mümkün olduğu kadar güçlü olmasını istiyorum ve bu nedenle Jenrick/Cash değişikliklerini destekleyeceğim. Bunlar sürekli olarak öne sürdüğüm ve öne sürmeye devam edeceğim argümanlardır.”

Sky News’in görevden alınıp alınmayacağını bilip bilmediği sorusuna şu cevabı verdi: “Göreceğiz. Karar vermek bana düşmez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir