Ticaret kurumu, dava finansmanını korumak için Horizon yasasını kullanma çağrısında bulundu | İş haberleri

Etkili bir ticari kuruluşa göre, Horizon IT skandalı nedeniyle haksız yere hüküm giymiş yüzlerce posta müdür yardımcısını temize çıkarmak için kullanılan mevzuatın, Alan Bates’in İngiltere’nin en büyük adalet hatasını tersine çevirmesine yardımcı olan uzman finans sektörünü korumaya yönelik tedbirleri de içermesi gerekiyor.

Sky News, Uluslararası Hukuk Finansmanı Birliği’nin (ILFA) bakanlardan, dava finansmanı sektörüne gölge düşüren Yüksek Mahkeme kararını tersine çevirmek için Ufuk Tasarısı’nı kullanmasını istediğini anlıyor.

Dava finansmanı kaynakları, PACCAR olarak bilinen ve kartel gibi hareket etmekle suçlanan kamyon üreticileriyle ilgili bir davadaki kararın, dava finansmanını “Birleşik Krallık’ta neredeyse imkansız hale getirdiğini ve zarar verdiği kanıtlanmış kurumsal suçlulara karşı yıllarca süren tarihi kararların çözülmesi riskini taşıdığını” öne sürüyor. insanlar ve küçük işletmeler”.

ILFA’nın genel müdürü Gary Barnett şunları söyledi: “Birleşik Krallık hükümeti, yardımcı posta müdürlerinin haklı çıkarılmasını, adalet kampanyalarını üstlenen yasal finans sektörünün onlara sağladığı fonla haklı olarak ilişkilendirdi.

“Alan Bates, onsuz bunun mümkün olmayacağını doğruluyor.

“Dolayısıyla hükümetin, posta müdür yardımcılarına yapılan adaletsizliklere odaklandığı bir dönemde, PACCAR kararına ilişkin eylemsizliğin, gelecekteki davacılar için asma köprüyü kaldırabilmesi rahatsız edici.

“Bu nedenle hükümetin bu sorunu çözme konusundaki kararlılığını memnuniyetle karşılıyoruz.

Postane Skandalı hakkında daha fazla bilgi

“Hükümet, yaklaşan Ufuk Tasarısı da dahil olmak üzere mevcut her türlü mevzuatı kullanmayı değerlendirmeli.

“Adalet bakanının, bir sonraki Alan Bates’in yanlışları ortaya çıkarmak ve adaleti güvence altına almak için gerekli mali ateş gücüne sahip olmasını sağlamak için ihtiyaç duyduğu desteği almasını umuyoruz.”

Adalet bakanı Alex Chalk, geçtiğimiz günlerde Financial Times’a yaptığı açıklamada, konuyu “ilk yasama fırsatında” ele alma sözü verdi ve ILFA, bu fırsatın Ufuk Tasarısı’nda ortaya çıkacağına inanıyor.

Bakanlar, Dijital Piyasalar Rekabeti ve Tüketiciler Yasa Tasarısı’ndaki kararı tersine çevirmek istiyordu ancak parlamento yetkilileri tarafından kapsam dışı sayılmasının ardından bunu başaramadılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir