Tesla işçisi, otomobil şirketinin Teksas fabrikasında kendisini pençeleriyle duvara ‘sabitleyen’ robot yüzünden yaralandı | ABD Haberleri

Raporlara göre bir Tesla mühendisi, şirketin Teksas’taki dev fabrikasında kendisini duvara sabitleyen bir robot tarafından yaralandı.

2021’deki olay, düzenleyicilere sunulan bir yaralanma kaydıyla gün ışığına çıktı.

Yaralanma tipini “yırtılma, kesik, açık yara” olarak kaydetti ve “neden nesneyi” robot olarak kaydetti.

ABD teknoloji sitesi The Information’a konuşan iki görgü tanığı, robotun “pençelerini adamın vücuduna soktuğunu” ve adamın sırtından ve kolundan kan aldığını söyledi.

Resim:
Teksas’taki Tesla giga fabrikası

Görgü tanıklarından biri, başka bir işçinin acil durdurma düğmesine basmasının ardından mühendisin robotun elinden kaçmayı başardığını ve hurda metal toplamak için tasarlanmış bir kanaldan aşağıya düştüğünü ve “arkasında bir kan izi bıraktığını” söyledi.

The Information’ın bildirdiğine göre olay, mühendisin araba parçalarını alüminyumdan kesen robotları kontrol eden yazılımı programladığı sırada meydana geldi.

Robotlardan ikisi devre dışı bırakıldı, ancak üçüncüsü yanlışlıkla açık kaldı. Normal hareketlerini yaparken işçiyi pençeleriyle yakaladı.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Apple, saat satış yasağının ardından ‘telafi edilemez bir zarardan’ korkuyor
İngiltere’de ilk kez ‘pint’ şarap satılacak

The Information’a göre 2022’de Tesla’nın Giga Texas fabrikasında çalışan neredeyse 21 işçiden biri iş sırasında yaralandı; sektör ortalaması ise 30 işçiden biriydi.

Teksas tesisi, CEO Elon Musk’un Tesla’nın başına geçtiğini açıkladığı 2021’den bu yana Tesla’nın küresel genel merkezi oldu. şirketin evini Kaliforniya’dan taşımak.

Musk’ın SpaceX Rocket Company’nin ayrıca eyaletin güney ucunda bir fırlatma sahası var ve 2020’de Teksas’a taşındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir