Tanga giyen protestocular G-string yasağı çağrılarına karşı serserilerini açığa çıkardılar | Sıradışı Haberler

Avustralya’nın Gold Coast bölgesinde tanga giyen protestocular, G-string bikini altlarının yasaklanması çağrılarına karşı olduklarını gösterirken serserilerini gösterdiler.

Avustralya’daki haberlere göre, “Şeftali Özgürleştirin” adlı gösteri, Kurrawa Plajı’nda Cuma günü yerel saatle sabah 6’da (İngiltere Perşembe saatiyle 20:00) başladı.

Düzinelerce yerli, plajda istediklerini giyme hakları için mücadele ederken en dar mayolarını giydi.

Eski Gold Coast Yılın Gönüllüsü ödülü sahibi Ian Grace’in, G-string giyen kadın ve kızların “kendilerini ucuzlattığını” söyleyen sözlerine karşı yürüyorlardı.

Avustralya haber sitesi news.com.au’nun haberine göre, Bay Grace endişelerini ilk olarak Gold Coast belediye başkanı Tom Tate’e yazdığı bir mektupta dile getirdi ve bu ayın başlarında plajda üçgen bikini giyen kadınların dikkatini dağıttığını söyledi.

Şöyle yazdı: “Özellikle genç bir bayan ana yoldaki patikada yürüyordu, önünde küçük bir üçgen vardı ve çıplaklığa olabildiğince yakındı.

“Yaklaşan insanlara neredeyse meydan okurcasına baktığını, neredeyse onları bir şey söylemeye cesaretlendirdiğini görebiliyordunuz. Burada çok yanlış bir şeyler var.”

“Her erkek ‘görüntüden’ hoşlansa da, kadınların kendilerini çok küçük düşürdüğüne ve ucuzlattığına, kendilerini seks objesi olarak tasvir ettiklerine ve erkekler onları bu şekilde gördüklerinde bunu kınadıklarına inanıyorum.”

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Guinness Dünya Rekorları bunun çok ‘sert’ olduğunu kabul ediyor
Muhafazakar akran Domino’s Creme Egg kurabiyelerine öfkelendi

Barr Body Swim mayo şirketinin sahibi Rebecca Pask, Avustralya kahvaltı programı Today’e şunları söyledi: “Sohbetin çok daha geniş olduğunu düşünüyorum.

“Toplumdaki çocuklara ve genç kızlarımıza neyin uygun, neyin uygun olmadığını öğretmemiz gerekiyor ama bu evde başlıyor.

“Bikini battaniyesinin yasaklanması asla çözüm olmayacak. Asla. Gold Coast’ta değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir