Tamamen yanıltıcı: Bir hakaret nasıl Z kuşağının başarısının sırrı haline geldi | Sağlık ve Refah

İsim: Delulu.

Yaş: Yaklaşık on yıl.

Dış görünüş: Öz bakım olarak kendini kandırma.

Lütfen bana bunun daha çok öğrenilecek gençlik argosu olduğunu söylemeyin. “Nang” terimini doğru şekilde nasıl kullanacağımı yeni keşfettim. Rahatlamak. Delulu’nun ne anlama geldiğini öğrenmenin zor bir yanı yok. Dünyanın en kolay şeyi!

Gerçekten mi? Hey, şşş, bakma ama etrafta genç var mı?

Hayır, sanmıyorum. Doğru, güzel. O halde, seninle benim aramda, sanrı hiç de kolay değil. Tuhaf, katmanlı, incelikli ve karmaşık ve… durun, gelen genç biri mi?

Evet neden? Ahem, dediğim gibi, delulu gerçekten çok kolay! Kısa sürede alacağız! Biz çok akıllıyız!

Lütfen bana neler olduğunu anlat. Tamam, bakın, kısa cevap şu: delulu “sanrısal” kelimesinin kısaltmasıdır. Yaklaşık on yıl önce, K-pop takipçilerinin en sevdikleri yıldızlarla arkadaş olacaklarına, çıkacaklarına ve hatta evlenebileceklerine inanan takıntılı hayranlara yönelik bir hakaret olarak başladı.

Doğru, yeterince kolay. Ama şimdi delulu gelişti. Şimdi delulu olmak iyi bir şey.

Ama hayalperest olmak iyi değil. Yoksa öyle mi?

HAYIR. Ama belki de öyledir. Londra’da orta yoğunlukta bir metro vagonunda, sanki bir müzik videosundaymış gibi dans eden ve kamerasına somurtan bir kadının, diğer yolcuları açıkça şaşırtan bir TikTok videosunu gördünüz mü?

Ben hip ve modaya uygun biriyim, yani evet. Doğru, o bir hayal kırıklığı yaşıyor.

Ama manyak gibi davranıyor. Önemli olan bu. Eğer bunu yapmayı deneselerdi çoğu insan utançtan ölürdü. Ancak videodaki kadın korkusuz. Vücudunun doğal utanma kapasitesini geçersiz kıldı. Özel bir şey olduğu konusunda kendini kandırarak özel bir şeye dönüştü. Tekrarlamak gerekirse: o bir yanılsamadır.

Yani hiç yoktan yıldız niteliğini ortaya koyuyor. Temel olarak evet.

Ama aptal görünüyor. Aman Tanrım, gençlere miras kalan şeylere bir bakın. Gezegen yanıyor, doğal kaynaklar tükeniyor, evlerin fiyatı uygun değil. Onların durumunda siz de cüretkar, görünüşte imkansız olan inanç sıçramalarına güvenmeye başlamaz mıydınız?

Durun durun sadece kendinizi tanımlıyorsunuz-inanç. Tam olarak değil. Kendine inanmak, kendi yeteneklerine güvenmen anlamına gelir. Ancak Delulu sınırsızdır. Bu, tüm yeteneklerin ötesinde güvene sahip olduğunuz anlamına gelir. Üstelik söylemesi çok daha eğlenceli.

Sağ, Anladım! Delulu şunu söylemenin başka bir yoludur: “Yapana kadar yapıyormuş gibi göster.” Hayır, artık bunu söylemiyoruz. Diyoruz: “Tüm delulu’larınız trululu olsunçünkü delulu olmak çözümdür.

Hayır, çok aptalca. Ben yokum. Kendinizi sululuit edin.

Şunu söyleyin: “Ben hayal kırıklığı yaşıyorum! Herşeyi yapabilirim!”

Şunu söyleme: “Bir dakika, Matt Hancock bir yanılsama mıydı?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir