Swindon: Adam, ‘korkunç’ çocuk istismarı içeriğine ev sahipliği yapan karanlık web sitesinde moderatör olduğunu itiraf etti | İngiltere Haberleri

Ulusal Suç Ajansı’na (NCA) göre, 50 yaşındaki bir adam, çocuk istismarına ilişkin “korkunç videolar, görüntüler ve tartışmalara” ev sahipliği yapan karanlık ağdaki bir sitede “küresel moderatör” olma suçunu kabul etti.

Brett Saunders, Swindonsiteye toplam 115 adet istismar görseli ve videosu yükledi.

NCA, cihazlarından çocukların uygunsuz görüntüleriyle ilgili 65.000 dosyanın daha kurtarıldığını söyledi.

Gizli sitenin 2.000’den fazla üyesi vardı.

Saunders, “Wetty” kullanıcı adıyla moderatör olarak tanımlandı ve sitenin kurallarını uyguladı ve kolluk kuvvetlerinin tespitinden nasıl kaçınılacağı da dahil olmak üzere tavsiyelerde bulundu.

NCA memurları, Saunders’ı Ağustos 2022’de Freshbrook’taki evinde tutukladığında, onun bazı cihazlarına el konuldu.

Web sitesi aynı zamanda dizüstü bilgisayarında da açıktı ve Saunders hesabına giriş yapmıştı.

Daha önce çocukların cinsel istismarına ilişkin sabıkası bulunan Saunders, röportaj yaptığında küresel moderatör olarak görev yaptığını ve siteye çocukların uygunsuz resimlerini yüklediğini doğruladı.

Tutuklanmasının ardından Wiltshire Polisi, Saunders’ı önceki suçundan dolayı hapishaneden serbest bırakıldığı dönemdeki cinsel zararı önleme kararını ihlal etmekle suçladı.

Daha sonra ihlal nedeniyle iki yıl sekiz ay hapis cezasına çarptırıldı.

2023’te, aralarında 13 yaşın altındaki bir çocuğun cinsel istismarını düzenlemek/kolaylaştırmak, bir organize suç grubunun suç faaliyetlerine katılmak, AC kategorisindeki çocukların uygunsuz resimlerini dağıtmak ve yapmak ve cinsel istismarı düzenlemek/kolaylaştırmak da dahil olmak üzere dokuz suçla daha suçlandı. yasaklı çocuk resmi.

Cuma günü Swindon Sulh Mahkemesinde, dokuz suçlamanın hepsini kabul etti. 5 Mart’ta cezasını çekecek.

Sky News’te daha fazlasını okuyun:
Son Yatsı Fırtınası – saatte 177 mil hızla rüzgar kaydedildi
Su patronları ‘kendilerine 25 milyon £ ikramiye veriyor’

NCA şube komutanı Adam Priestley şunları söyledi: “Brett Saunders, çocukların cinsel istismarını kolaylaştırmaktan doğrudan sorumluydu.

“Çocuklara yönelik cinsel ilgisini ilerletmek için küresel pedofiller topluluğunun bir parçası oldu ve bu platforma olan bağlılığı, moderatör olarak atanmasını gerektirecek kadar büyüktü.

“Bu rolü son derece ciddiye aldığı ve tam zamanlı bir işin yanı sıra siteyi çalışır durumda tutmak için önemli miktarda zaman harcadığı açıktı.

“Site, çocuk istismarıyla ilgili korkunç videolar, görüntüler ve tartışmalara ev sahipliği yaptı; bunlardan bazılarını Saunders kendisi yayınladı veya başkalarını aktif olarak bunu yapmaya teşvik etti.

“Bunu küstahça yaptı ve açıkça karanlık ağ tarafından korunduğunu varsaydı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir