Sven-Goran Eriksson, Mart ayındaki İngiltere-Brezilya maçını izleyecek kadar iyi olacağını umuyor ve gerçekleşmemiş bir dileğini açıklıyor | İngiltere Haberleri

Ölümcül hasta Sven-Goran Eriksson, iki ay içinde İngiltere’nin Brezilya’ya karşı mücadelesini izleyecek kadar iyileşmek istiyor ve asla yerine getiremediği bir dileğini açıkladı.

İngiltere’nin eski teknik direktörü pankreas kanserine yakalandı “en iyi durumda” yaşamak için yaklaşık bir yıl kaldı – ve 75 yaşındaki anlattı Sky News’tan Niall Paterson o süre zarfında olabildiğince sağlıklı kalmak istiyor.

“Çok fazla acı çekmemek” istiyor ve 23 Mart’ta Wembley’de Üç Aslan’ın Brezilya ile karşılaşmasını izlemek için İngiltere’ye gitmeyi planlıyor.

Resim:
Sven-Goran Eriksson, ayrıldığı zaman ne yapmak istediğini açıkladı

Geriye kalan zamanı nasıl geçirmek istediği sorulduğunda ise şunları söyledi: “Seyahat ediyorum, hâlâ futbola bakıyorum.

“Umarım Mart ayında İngiltere’ye gidip İngiltere-Brezilya maçını görebilirim. Harika bir maç, Dünya Kupası için bir ısınma, çünkü bu aynı zamanda (2026 Dünya Kupası’nın) finali de olabilir.”

Acı çekmeden uyanmanın “harika bir hediye” olduğunu, sağlıklıyken “kazandığımızı”, ancak hastayken öyle olmadığını söyledi.

Çocukları, “baş dönmesi” ve “düşme” hissinin ardından onu hastaneye götürmüş, doktorlar ona kanser olduğunu açıklamadan önce “küçük bir felç” geçirdiğini söylemişti.

Perşembe günü teşhisini açıkladığından bu yana, İngiltere’nin teknik direktörü olduğu günler de dahil olmak üzere eski meslektaşlarından ve çalıştırdığı oyunculardan “çok sayıda mesaj ve telefon” aldığını söyledi.

İngiltere futbol kaptanı David Beckham (solda) ve teknik direktör Sven-Goran Eriksson (sağda), Euro 2004 Şampiyonası için yola çıkmadan önce takımla fotoğraf çektiriyor
Resim:
Beckham, Euro 2004 Şampiyonası’na gitmeden önce Eriksson’la birlikte

İngiltere’deki beş yıllık kariyerine biraz pişmanlıkla baktığında, takımın 2002, 2004 ve 2006’da art arda üçten fazla çeyrek final bitirmiş olabileceğine inanıyor.

Ancak futbolda atlamamasını istediği bir rol olup olmadığı sorulduğunda Liverpool’u seçti.

“Babam hala bir Liverpool taraftarı ve ben de bir Liverpool taraftarıyım, her zaman da öyleydim” dedi.

“Bu yüzden her zaman Liverpool’un menajeri olmayı diledim ve bu gerçekleşmeyecek, ancak hâlâ bir Liverpool taraftarıyım.”

İngiltere’nin teknik direktörü Eriksson’un Premier Lig kulüpleriyle birçok anlaşması vardı ve oyuncu çağırırken bunların hiçbiri Manchester United’dan fazlası değildi.

Wayne Rooney gibi önemli oyuncularla, David BeckhamO dönemde United adına oynayan Paul Scholes, Rio Ferdinand ve Gary Neville, Red Devils’in eski patronu Sir Alex Ferguson’la yaşadığı bazı “sert sözleri” düşündü.

Devamını oku:
Sven-Goran Eriksson ölümcül kanser teşhisinin ‘şok’ olduğunu söyledi
Thierry Henry salgının başlarında ‘neredeyse her gün ağladı’

“Bazen Manchester United’dan birçok oyuncuya ihtiyacımız vardı, bu normaldi, onlar ülkenin en iyi kulübüydü” dedi ve İskoçyalıya “tamamen saygı duyduğunu” da sözlerine ekledi.

“Yani sert sözler vardı ama Sir Alex’in Manchester United’ı savunduğunu anlayabiliyorum. Hazırlık maçlarına oyuncu almamızdan nefret ediyordu.”

Şöyle ekledi: “Ama onu iki hafta sonra görsem ‘merhaba dostum, nasılsın’ derdi.”

2001 ve 2006 yılları arasında Eriksson, İngiltere takımında Beckham, Steven Gerrard, Rooney ve Frank Lampard gibi “altın nesil” olarak adlandırılan futbolculara koçluk yaptı.

Bu takım büyük bir finale ulaşamasa da Eriksson, mevcut takımın “iyi bir takım” olduğuna ve Euro 2024’ü kazanabileceğine inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir