Superdry’nin kurucusu ABD’li yatırımcının zor durumdaki zincir için teklifini desteklemesini istedi | İş haberleri

Tanınmış bir ABD’li yatırımcı, Superdry’nin kurucusunun, zor durumdaki moda zincirini özel hale getirmek için bir teklif hazırlarken başvurduğu taraflar arasında yer alıyor.

Sky News, Birleşik Krallık’taki birçok perakendeciye destek veren Davidson Kempner’ın, Superdry için bir teklifin desteklenmesi konusunda Julian Dunkerton ile görüştüğünü öğrendi.

Görüşmeler ön aşamada ve Davidson Kempner’in eninde sonunda Bay Dunkerton ile bir anlaşma imzalayacağının garantisi yok.

Tartışmaları, Jojo Maman Bebe ve Oak Furnitureland’i destekleyen ve daha önce New Look’ta bir miktar borcu bulunan ABD’li yatırımcıyı, Bay Dunkerton’un tekliflerini inceleyen firmalar listesine ekliyor.

Diğerleri arasında, geri dönüş yatırımcısının kurucusu tarafından desteklenen bir firma olan Retail Realization yer alıyor. Rsermaye.

Bu ayın başlarında, Bay Dunkerton’un Superdry’nin halihazırda sahip olmadığı çoğunluk hissesini, şirket olmasına rağmen satın almak istediği ortaya çıktı. planlar çizer mağazaları kapatmak ve işleri kesmek.

Daha önce ihraç edildikten sonra 2019 yılında şirkete geri dönen Bay Dunkerton, hisselerin %30’un biraz altına sahip.

İşletmeden daha fazlasını okuyun:
İşten çıkarma ve yeniden işe alma ‘kenarları düzeltme’ uygulama kuralları

Çin’in JD.com’unun da ilgiye katılmasıyla Currys ihale savaşıyla karşı karşıya kalabilir
Ulusal Geçim Ücreti artışı yaklaşırken konukseverlik KDV indirimi talep ediyor

Pazartesi günü perakendecinin hisseleri 33,65 peniden kapandı ve bu da şirketin piyasa değerinin 35 milyon sterlinin altında olmasını sağladı.

Şirketin ayrıca Bantry Bay Capital ve Hilco’dan fon aldıktan sonra 100 milyon £’dan fazla borcu var.

Son aylarda Superdry, markasını Hindistan ve Asya-Pasifik gibi bölgelere dağıtarak nakit topladı.

Geçen yılın sonlarında, hisseleri rekor düşük seviyeye geriledi zayıf satışlardan sonbaharın anormal derecede ılıman havasını sorumlu tuttuktan sonra.

Geçen ay yapılan alım satım güncellemesinin ardından hisseler rekor düşük seviyeye geriledi.

Superdry, “Tüketici perakende pazarı zorlu ve öngörülemez olmaya devam ediyor ve yazın aşırı hava olaylarının ardından rekor düzeydeki en sıcak sonbahar mevsimlerinden birinin gelmesi ve bu durumun zirvedeki Noel ticaret dönemi boyunca devam etmesi satış performansına yardımcı olmadı.” dedi. bu ifade.

Davidson Kempner, Superdry ve Bay Dunkerton yorum yapmayı reddetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir