Super Cruise’lu Cadillac CT5-V Destekleyebileceğim Bir Gelecek

Kağıt üzerinde kötü bir sürüş olması gerekirdi. Kız kardeşim ve ben Pennsylvania’daki aile tatilimizin ardından New York’a dönüyorduk. Uzun bir ziyafet gününün ardından saat gece yarısına yaklaşıyordu. Hava soğuktu ve Interstate 80 boş ve karanlıktı. Yüksek bulutlar ayı kapattı.

Sıkıntı ve yorgunluğun sizi zombi durumuna sürüklediği acımasız, yorucu bir yolculuk için mükemmel bir tarif. Bunun yerine, genellikle zorlu hissettiren bir rotada şimdiye kadar yaptığım en keyifli araba gezilerinden biriydi. Bunun nedeni, Pennsylvania rampamızdan Lincoln Tüneli’nin ağzına kadar olan 190 kilometrelik yolculuğun neredeyse tamamında Super Cruise’un direksiyonda olmasıydı.

Genel motorlar Süper Cruise’u anlatıyor “uyumlu yollar için ilk gerçek eller serbest sürüş teknolojisi” olarak anılıyor. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi buna Seviye 2 “ek yardım” sistemi diyorOtomobilin hızlanma, frenleme ve direksiyonu sabit bir süre sınırı olmadan yerine getirdiği, ancak sürücünün görevi devralmaya hazır kalması gerektiği. GM, 2017’nin sonlarında Super Cruise’u tanıttı; 2024 için her Cadillac sedanda ve çoğu faydalı modelde bir seçenek olarak mevcuttur ve Escalade’de standart olarak mevcuttur.

Sert hava koşullarında Super Cruise’u kullanmamanız gerekir ve devredeyken şaka yapamazsınız; kısa bir süreliğine yoldan başka yöne bakarsanız bakış monitörleri bir uyarı verir ve sistem tamamen kapanır. eğer dikkatinizi toplamazsanız. Bu, Tesla’nın “tam otonom sürüş” özelliği geldiğinde gördüğümüz YouTuber tuhaflıklarına son verecek. Eğer benim gibi herkesin sürüşünü sürekli ve sessiz bir şekilde eleştiren bir yolcuysanız, Super Cruise’u meşgul tutmakta sorun yaşamazsınız.

Super Cruise’u daha önce sınırlı sayıda denemiştim, ancak bu benim onu ​​amaçlanan ortamda ilk kullanışımdı: Uzun, sıkıcı bir eyaletler arası sürüş. Kusursuz bir performans sergiledi. Daha yavaş bir araca yaklaştığında otomatik olarak sinyal veriyor, geçiş şeridine geçiyor ve geniş bir alanla sağ şeride dönüyordu. Ne zaman yavaş hareket eden araçlarla sıkışıp kalsak, araba yavaşça hızını düşürüyor, geçme fırsatını bekliyor ve tecrübeli bir şoförün zarafetiyle şerit değiştiriyordu. Super Cruise, piyasadaki tek Seviye 2 sistemi değil ama deneyimlerime göre en sorunsuz olanı. Super Cruise devredeyken sıcak çayınızı yudumlayabilir ve bir damlasını bile dökmeyebilirsiniz.

Cadillac CT5-V Süper Cruise İncelemesi

Super Cruise, piyasadaki tek Seviye 2 sistemi değil ama deneyimlerime göre en sorunsuz olanı.

NYC’ye dönüş rotamda I380’in I80’e eklendiği karmaşık bir kavşak var. Rampadan çıkan bir rampa batıya giden trafiği ortadan kaldırıyor ve doğuya giden sürücüleri, tam tepe noktasında tek şeride uzanan, görüş açısı engelli sol virajdan aşağı yuvarlanmaya bırakıyor. Buraya sürdüğüm her Seviye 2 sistem bu yarım mil boyunca fırıldak gibi gidiyor. İnsanların çok daha iyisini yaptığı söylenemez: Sürücülerin bu kavşağı neredeyse akla gelebilecek her şekilde saptırdığını gördüm. Ancak Super Cruise, güvenli bir viraj alma hızına ulaşarak ve birleşme noktasından çok önce doğru şeride geçerek tam olarak kayarak geçti.

Süper Yolculuk yolculuğum, manzaralı bir tren yolculuğu kadar keyifliydi. Göz izleme sistemi beni bir yük gibi hissetmek yerine, neredeyse her zaman sürücü olduğum bir rotada yolcunun bakış açısından keyif almaya teşvik etti. İki saatlik kolay bir sohbetti; manzaralar sıcak bir duş gibi çalışarak zihnimin hoş bir şekilde süzülmesini sağlıyordu. Gösterge panelini kararttım ve kapı panelleri ile ayak bölmelerindeki beyaz vurgulu aydınlatma yumuşak ay ışığı gibi geldi. Hayaletlerin ceketinizi alıp size bir içki hazırladığı, yardımsever, perili bir ev gibiydi.

Cadillac CT5-V Süper Cruise İncelemesi

Super Cruise’un sevincinin bir kısmı da bu özel arabanın kontrastıydı. Direksiyonunuzu kendiniz yönetirken, 2024 Cadillac CT5-V mükemmel bir spor sedandır. V paketiyle, bu Alfa platformlu makineyi lüks, sessiz lüks bir arabadan arka yolların düz virajlı yutucusuna dönüştüren teknoloji olan Manyetik Sürüş Kontrolü uyarlamalı süspansiyon ve Performans Çekiş Yönetimi’ne sahip olursunuz.

Evet, en üst düzey CT5-V Blackwing ve süperşarjlı 6,2 litrelik motoru, sert bir kalkışta yüzünüzü yeniden düzenleyecektir. Evet, bu araba muhtemelen dünyanın altı vitesli manuel şanzımana sahip son V8 sedanı olacak. Ancak Blackwing olmayan CT5-V hiç de fena değil. Büyük çocukla aynı şasiye ve uyarlanabilir süspansiyona, aynı direksiyon, sönümleme ve fren pedalı hissine sahiptir.

Test aracım, bir miktar ağırlık ekleyen ve 668 beygir gücündeki en iyi köpekte her zaman mevcut olan lastik parçalayıcı arkadan savrulma isteğini ortadan kaldıran dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılmıştı. Ancak kaputun altındaki derin nefes alan LT4 olmadan, Wing olmayan model size CT5’in şasisinin dengesini, inceliğini ve duruşunu takdir etme şansını veriyor.

Cadillac CT5-V Süper Cruise İncelemesi

Direksiyonunuzu kendiniz yönetirken, 2024 Cadillac CT5-V mükemmel bir spor sedandır.

Super Cruise otoyolu yolculuğumdan önceki günlerde, Pennsylvania’nın en sevdiğim arka yollarında CT5-V’yi kullandım. Bunlar, heyecan verici çukurlar ve don kabarmalarıyla birlikte Appalachian Dağları ile yanak yanağa dans eden hızlı, akıcı iki şeritlidir. Buradaki tarif basit: 360 hp V6’yı, 10 vitesli otomatik şanzımanı, çok modlu egzozu ve direksiyon ve fren pedalı hissini en agresif modlarına çevirin. Süspansiyon sönümlemesini tam yumuşakta bırakın. Böylece CT5-V etkileyici derecede becerikli bir arka yol bombardıman uçağı haline geldi.

Geyik yolu yollarında koşarak ve tam gaz vites yükseltirken egzoz tüfeğinin çatlamasını ve devir sırasında vızıltıyı dinleyerek CT5-V’de bu şekilde neredeyse yüz mil kat ettim. Sonra o akşam Jetsons moduna geçmek için tüm düğmelere bastım ve kilometrelerin hızla akıp gitmesine izin verdim.

Araba tutkunları “mükemmel iki araçlık garaj” konusunu tartışarak bitmek bilmeyen saatler harcıyorlar; buradaki fikir, hiçbir aracın bir vites kutusunun istediği her şeyi tam olarak karşılayamayacağı fikridir. CT5-V, Super Cruise ile ikna edici bir karşı argüman sunuyor: Her şeyin üstesinden gelebilecek tek otomobil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir