Sunderland, FA Kupası beraberliği öncesinde stadyum barının Newcastle renkleriyle süslenmesi nedeniyle taraftarlardan özür diledi | İngiltere Haberleri

Bir futbol kulübü, FA Cup karşılaşmasına günler kala stadyum barının ezeli rakiplerinin renkleriyle süslenmesinin ardından taraftarlarından özür diledi.

Sunderland AFC’nin patronları, Cumartesi günkü üçüncü tur beraberliği öncesinde Işık Stadyumu’na “Siyah Beyazlıları Yüksekte Tut” ve “Biz Biriz” yazılı pankartların asılmasının ardından kulübün “ciddi bir değerlendirme hatası” yaptığını itiraf etti. Newcastle.

Sunderland kırmızısıyla “Ha’way çocuklar” yazan mesajın yerini siyah “Howay” yazan Geordie aldı.

Sunderland kırmızı-beyazlılarla oynuyor; Newcastle siyah beyaz.

Resim:
Newcastle United Taraftarlar Kulübü, X’te Sunderland barı hakkında bir paylaşım yaptı

Şampiyona kulübü, web sitesinde yaptığı açıklamada, taraftarlardan “adil bir şekilde dile getirdikleri anlaşılır endişelerden” dolayı özür diledi ve “derhal inceleme” yapılması talimatı verildiğini söyledi.

Ayrıca ziyaret eden hayranlar için kurumsal ağırlama alanı olarak hizmet verecek olan Black Cats Bar’ın öğle yemeği başlangıcından önce eski durumuna döndürüleceği de belirtildi.

Newcastle United Taraftarlar Kulübü, X’te Magpies markasının resimlerini yayınlayarak “bu hafta sonu ev sahiplerimizin misafirperverliğinde hata olamaz” diye şaka yaptı.

Daha sonraki bir gönderide şöyle deniyordu: “Maalesef tabelalar yıkılıyor ancak hasar çoktan oluştu.”

Taraftar kulübü ayrıca Sunderland’in sahibi Kyril Louis-Dreyfus’un “planların tamamen farkında olduğunu” ve tepki karşısında “şaşırdığını” iddia etti.

Newcastle'lı bir hayran kulübü, Sunderland'in sahibi Kyril Louis-Dreyfus'un plandan haberdar olduğunu söyledi
Resim:
Newcastle taraftar kulübü, Sunderland’in sahibi Kyril Louis-Dreyfus’un plandan haberdar olduğunu iddia etti

Bazı sezonluk bilet sahiplerinin stadyumun Kuzey Standında 6.000 gezici Magpies taraftarını ağırlamak için her zamanki koltuklarından taşınmasının ardından Black Cats taraftarları arasında gerginlik zaten yüksekti.

Devamını oku:
Mary Poppins’in oyuncusu öldü

24 saat suda kalan adam kurtarıldı
Beckham finalden önce dart sansasyonuna ‘mesaj verdi’

Uzun süredir devam eden fanzin A Love Supreme, X’te şunları söyledi: “Sözleri tamamen kaybetmiş durumda. Kulüp ne yapıyor Allah aşkına?!?!?!

“Kulübün, stadyumu Newcastle eşyalarıyla dekore etmenin ne kadar büyük bir hata olduğunun farkında olduğunu sanmıyorum. Sahadaki sonuçlardan/bizi tekrar Şampiyonaya sokmaktan geliştirdikleri iyi niyet, özellikle de kaybedersek tamamen yok olabilir.” Cumartesi.”

Instagram’da bir taraftar bunu “iğrenç” olarak nitelendirdi ve “kulübe hiç bu kadar kızmadığını ve hayal kırıklığına uğramadığını” söyledi.

“Utanç”, kullanıcıların patronlarına “utanmaları gerektiğini” söylemesiyle popüler bir tepki oldu.

Heyecanla beklenen karşılaşma, Mart 2016’da St James’ Park’ta oynanan 1-1 Premier Lig beraberliğinden bu yana kuzeydoğu komşularının ilk karşılaşması olacak.

Sunderland önceki altı karşılaşmanın her birini kazanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir