Sular altında kalan Nottingham Rugby Kulübü, tam anlamıyla ayakta kalma çağrısında bulundu | Rugby Birliği

Nottingham Rugby Kulübü, şiddetli sel felaketinin Lady Bay stadyumunu, sahasını ve kulüp binasını sular altında bırakmasının ardından bağış toplama çağrısı başlattı. 147 yıllık kulüp, Trent Nehri’nin hemen güneyindeki bir taşkın yatağında bulunuyor ve bu da, oluşan hasarın sigorta kapsamında olmadığı anlamına geliyor. Sonuç olarak 50.000 £ yardım istiyorlar.

Kitlesel fonlama platformu JustGiving’de paylaşılan bir bildiride, “Yerel ragbi topluluğunu, kulübümüz için bu benzeri görülmemiş zamanlarda bizi desteklemeye çağırıyoruz” dedi.

Neredeyse 6.000 £ toplandı Pazartesi akşamı Saracens ve Leicester Tigers’ın da aralarında bulunduğu önde gelen İngiliz kulüpleri bu çağrıyı sosyal medyada yayıyor.

Nottingham’ın baş antrenörü Dave Ross, “Açıkçası tahmin edebileceğiniz gibi zorlu bir dönemdi ama ragbi camiasının bir araya gelip bizi desteklediğini görmek muhteşemdi” dedi. “Premiership ile Şampiyona arasındaki dostluk gerçektir. Prem Cup, birbirimizle oynamamız anlamına geliyor – kısa bir süre önce StoneX’te (Stadyum) Saracens’le oynadık – ama büyük kulüpler de Şampiyonanın önemini biliyor çünkü genç oyuncuları burada dişlerini kesiyor.”

Son yıllarda İngiliz oyuncular Tom Youngs, Dan Cole, Will Stuart ve Ollie Chessum, Nottingham’da yeteneklerini geliştirerek büyü yaptılar.

Bu hafta sonu London Scottish’e karşı oynanacak maç ertelendi ancak Ross, Archers’ın 26 Ocak’ta Jersey Reds’i ağırlamaya hazır olacağına inanıyor. Nottingham Trent Üniversitesi ve Nottingham Üniversitesi ile yapılan ortaklıklar sayesinde, Ross ekibini önümüzdeki hafta Cornish Korsanları’na yapılacak bir deplasman gezisine hazırlarken eğitim kesintisiz devam etti.

Ross, “Bununla yaşayabiliriz” dedi. “İdeal değil ama ilerlemeye devam ediyoruz. Ve herkes müdahale etti. Oyuncuların hepsi daha önce botlarını takmışlardı ve ellerinden geldiğince yardım etmeye çalışıyorlardı. Ama bu akşam antrenmana çıkıyoruz, dolayısıyla işler neredeyse her zamanki gibi devam ediyor.

“Kulüpte topluma önem veren pek çok iyi insan var. Pek çok gönüllü yardım etti ve bizi yeniden harekete geçirmek için yapılan çalışmalar durmadı. Ama doğa ana bazen bir canavardır.”

geçmiş bülten tanıtımını atla

Ross, Rugby Futbol Birliği’nin nasıl yardımcı olabileceğini veya yardım edip edemeyeceğini söyleyemedi ve kulüp henüz resmi yorum taleplerine yanıt vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir