Strictly Come Dancing yıldızı Amy Dowden, kan pıhtılaşması nedeniyle hastaneye kaldırıldıktan sonra ‘kabus haftası’ hakkında güncelleme yapıyor | Entler ve Sanat Haberleri

Dansçı Amy Dowden kemoterapiyi bitirdikten yaklaşık bir ay sonra hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Kesinlikle Gel Dans Et Bu yılın başlarında meme kanserine yakalandığını açıklayan yıldız, Pazartesi günü hastaneye kaldırıldıktan sonra Instagram takipçilerine yaşadığı “kabus haftasını” anlattı.

Hikayesinde şunları söyledi: “Hiç bitmeyecekmiş gibi görünüyor… Salı günü akciğerimde başka bir kan pıhtısı oluştuğunu öğrendik ve onlar gerçekten pıhtının kalbime doğru gittiğinden endişe ediyorlardı.” ya da kalbimi etkiliyor… Neyse ki öyle değil.

“Açıkçası bu bir şoktu ve bu sadece şu anlama geliyor… İçim gerçekten tükendi… Zaten kolumdaki kan pıhtıları için kan sulandırıcı kullanıyordum… Akciğerimde hala bir kan pıhtısı var ve açıkçası bu, neredeyse şoka yakın bir durum. kalbim – bir risk var.”

33 yaşındaki kişi ayrıca, “öngörülebilir” olduğu için artık düzenli olarak kan inceltici enjeksiyonlar aldığını ve birkaç hafta içinde başka bir taramaya gireceğini de paylaştı.

“Hayal kırıklığına uğradım. Bu hafta pek çok plan yapmıştım: seslendirme, hayatımı geri almam ve sanki ayağım gibi görünüyor – onu geri alır almaz bir şeyler gelecek” diye ekledi.

“Altı haftadır hâlâ vücudumda kemoterapi var ve bugün bitirdiğimden bu yana üç hafta geçti.”

Mayıs ayında Dowden üçüncü derece meme kanseri teşhisi konulduve mastektomi ameliyatı geçirdi.

Dansçı, sekiz kemoterapi seansının ilkinde sözleşmeli sepsis.

O Son tedavi turunu 9 Kasım’da tamamladıInstagram takipçilerine “bütün sabah ağladığını” söyledi.

Resim:
Strictly Come Dancing’in yıldızı geçen ay kemoterapiyi bitirdi

Dowden, Strictly’ye 2017 yılında katıldı ve aralarında Death In Paradise oyuncusu Danny John-Jules, EastEnders yıldızı James Bye ve McFly’dan Tom Fletcher’ın da bulunduğu ünlülerle ortaklık kurdu.

TV sunucusu Karim Zeroual’la birlikteyken 2019’da gösterinin finaline çıktı.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Jamie Lynn Spears ‘iyileşmenin zaman alacağını’ söyledi
Frances Sternhagen: Sex And The City oyuncusu öldü

Amy Dowden ve McFly'dan Tom Fletcher, Strictly Come Dancing'de.  Resim: BBC/Guy Levy
Resim:
Amy Dowden ve McFly’dan Tom Fletcher, Strictly Come Dancing’de. Resim: BBC/Guy Levy

Strictly Come Dancing'in yıldızı Amy Dowden, 2021'de. Fotoğraf: BBC/Ray Burmiston
Resim:
Resim: BBC/Ray Burmiston

NHS’den Royal Marsden, bazı kanserlerin ve bazı kemoterapi ilaçlarının kan pıhtılaşması riskini artırabileceğini belirtiyor.

Pıhtının bir kısmı serbest kalırsa akciğerlere gidebilir ve pulmoner emboli olarak bilinen nefes darlığına veya göğüs ağrısına neden olabilir.

Royal Marsden’ın eklediği kan pıhtıları yaşamı tehdit edici olabilir ve kan inceltici ilaçlarla tedavi genellikle pıhtıyı eritmeye ve daha fazla problemi önlemeye yardımcı olmak için verilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir