Spor malzemeleri üreticisi Castore, Raine yatırımıyla tampon değerlemesini başardı | İş haberleri

Sir Andy Murray tarafından desteklenen ve bir dizi Premier Lig futbol formasını süsleyen İngiliz spor giyim markası Castore, bir dizi yeni destekçiden büyük bir yatırım aldıktan sonra yaklaşık 1 milyar sterlinlik bir değerlemeye ulaştı.

Sky News, Castore’un, danışmanlık ekibi Manchester United Futbol Kulübü’ndeki azınlık hissesinin satışı üzerinde çalışan ABD merkezli ticaret bankası Raine Group da dahil olmak üzere yatırımcılardan 150 milyon £ toplamak için bir anlaşma yaptığını açıklayabilir.

Kaynaklar, anlaşmanın perşembe günü kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

Sermaye artırımı, İngiltere’nin son on yılın en hızlı büyüyen start-up’larından biri için dönüm noktası niteliğinde bir anlaşmayı temsil ediyor.

2016 yılında Liverpudlian kardeşler Phil ve Tom Beahon tarafından kurulan Castore, aralarında Formula 1’de McLaren ve Red Bull Racing, İngiltere Test kriket takımı ve Formula 1’de Aston Villa, Newcastle United ve Wolverhampton Wanderers’ın da bulunduğu dünyanın önde gelen spor takımlarından onlarcasıyla ittifaklar kurdu. Premier Lig.

Kardeşlerin vizyonu, sporculara ve en elit isimlerin altındaki takımların taraftarlarına forma tedariki konusunda nispeten az hizmet verilen bir pazarda küresel rakipler Nike ve Adidas ile agresif bir şekilde rekabet etmekti.

Şirket, bu yılın başlarında, Aston Villa’nın bazı erkek ve kadın oyuncuları da dahil olmak üzere bazı ürünlerinin kalitesine ilişkin endişelerin dile getirilmesiyle bir gerileme yaşadı.

Castore o sırada sorunun çözümü için hızla harekete geçildiğini söyledi.

Şirketin yatırımcılarından biri, yeni sermayenin tedarik zincirini, pazarlama varlığını ve küresel erişimini genişletmek için tahsis edileceğini söyledi.

Sör AndyÜç kez Grand Slam kazanan ve iki kez Olimpiyat altın madalyası sahibi olan , 2019’dan bu yana şirketin hissedarıdır.

O zamanlar bunun “gerçekten iyi kesilmiş ve tasarlanmış ürünlerle farklı bir şey sunan genç, heyecan verici bir marka” olduğunu söylemişti.

“Benim için bu, önceki kit ortaklarımıza göre doğal bir ilerlemeydi.”

Ürünlerini ağırlıklı olarak internet üzerinden satan işletme, kendisini Adidas ve Puma gibi köklü rakiplerine karşı yüksek kaliteli bir alternatif olarak konumlandırıyor.

Hava Durumu daha önce bildirildi Bu yıl yatırım bankası Rothschild sermaye artırımını düzenlemekle görevlendirilmişti.

Geçen yıl gerçekleşen borç finansmanından sonra Castore’un değerinin 750 milyon £ olduğu bildirildi.

Bu anlaşma, borçlanma olanaklarını bir dizi yeni kredi vereni kapsayacak şekilde genişlettiğini gördü.

Son aylarda giderek zorlaşan bu tür anlaşmalar göz önüne alındığında, şirketin fon yaratması özellikle etkileyici.

Castore’un mevcut hissedarları arasında Asda ve petrol sahası devi EG Group’un ortak sahibi olan milyarder Issa kardeşler de yer alıyor.

Pure Gym ve New Look’un kurucuları da şirketin destekçileri arasında yer alıyor.

Bankacılar, Castore’un genişledikçe orta vadeli borsa halka arzı için mantıklı bir aday olduğuna inanıyor.

Castore yorum yapmaktan kaçındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir