Sızdırılan WhatsApp ortaya çıktı: Tory milletvekilleri Lee Anderson’ın uzaklaştırılmasının bir hata olduğuna inanıyor | Siyaset Haberleri

Sky News’e sızdırılan WhatsApp mesajları, Muhafazakar milletvekillerinin Lee Anderson’ın uzaklaştırılmasının bir hata olabileceğinden şikayetçi olduğunu ortaya çıkardı.

Westminster’daki en zehirli haftalardan birinin ardından Sky News ve Politico podcast’i Politics at Jack and Sam’s, tüm tarafların son birkaç gündeki tartışmalara karşı tutumunu inceliyor.

Geleceği Sör Lindsay HoylePodcast’te açıklanana göre, Meclis Başkanı dengede kalmayı sürdürüyor; oysa hem İşçi Partisi hem de Muhafazakar Parti milletvekilleri, George Galloway’in seçilebileceği bu Cuma günü Rochdale’de yapılacak ara seçim öncesinde görüşlerinde giderek daha keskin bir tavır takınıyor.

Rishi Sunak Eski Tory başkan yardımcısının GB News’e Londra belediye başkanı Sadiq Khan’ın “başkentimizi arkadaşlarına verdiğini” söylediği için özür dilememesi üzerine Cumartesi günü Bay Anderson’ı görevden aldı.

Simon Hart, Tory’nin baş kırbacı, ertesi gün onu uzaklaştırdı.

Bunun bir parçası olarak podcast, Muhafazakâr milletvekillerinin yüksek profilli Muhafazakar Milletvekili’nin askıya alınmasının “tabuttaki son çivi” olduğundan ve desteğe zarar vereceğinden şikayet ettiği WhatsApp mesajlarını özel olarak elde etti.

WhatsApp forumuna 2019’da seçilen Muhafazakar Parti milletvekillerinden oluşan “109 grubu” adı veriliyor.

Julie Marson, Nigel Farage’ın “iptal edilen” Lee Anderson’ı Reform partisine katılmaya ve Muhafazakarları “yok etmeye” çağırdığını gösteren bir haber paylaştı.

Meslektaşı Tom Hunt şöyle yanıt verdi: “Bu hiç de iyi değil.”

Jill Mortimer, seçmenlerden Tory’ye bir daha oy vermeyeceklerini ve “Lee Anderson’ın uzaklaştırılmasının partinin tabutuna çakılan son çivi olduğunu” belirten mesajlar paylaştı.

Sarah Dines, destekçileri bilinmeyen “rastgele” seçmenlerden “bir sürü” benzer mesaj aldığını söyleyerek bunu güçlendirdi.

Sarah Atherton, Bay Anderson hakkındaki endişelerini “üyelerden gelen anlık tepki nedeniyle” dile getirdiğini söyledi.

Peter Gibson daha sonra “gelen kutusunun Lee için çok olumlu olduğunu” söyledi.

Reform’un kurucusu Bay Farage, Bay Anderson’ın partiye katılması gerektiğini söyledi ancak mevcut lider Richard Tice, Bay Farage’ın lider olmadığına dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir