Şifre paylaşımına yönelik kısıtlamaların ardından Netflix aboneleri arttı | İş haberleri

Netflix, geçen yılın sonunda yeni abone sayısında bir artış gördü ve bu artış kısmen yayın devinin şifre paylaşımını yasaklamasına bağlandı.

Şifre paylaşımına darbeGeçtiğimiz Mayıs ayında birçok ülkede başlayan uygulama, farklı hanelerdeki kişilerin aynı hesabı kullanmasını engelledi.

Şirket, 2023’ün son üç ayında dünya çapında 13,1 milyon abone eklediğinden, insanları kendi hesaplarını açmaya teşvik etme gibi istenen etkiyi yaratıyor gibi görünüyor.

Bu, Netflix’in abone sayısını üst üste üçüncü çeyrekte artırarak Temmuz-Eylül döneminde elde ettiği 8,8 milyon aboneyi geride bıraktığı bir dönem oldu.

Soldaki dalgalanma netflix 2023 yılı sonunda küresel abone sayısı 260 milyonu aşacak ve yıllık abone sayısı yaklaşık 30 milyon artacak.

Bu, 2022’deki 8,9 milyon abone artışıyla tam bir tezat oluşturuyordu; bu, şirketin izleyicilere yönelik artan rekabetle nasıl başa çıktığına dair soruları gündeme getiren yetersiz bir durumdu.

Ancak Netflix, şifre paylaşımını yasaklayarak ve ilk kez reklam içeren yeni bir düşük fiyatlı yayın planı sunarak bu eğilimi tersine çevirdi.

Netflix, en ucuz planın artık ABD ve İngiltere de dahil olmak üzere sunulduğu ülkelerdeki yeni abonelerin %40’ını oluşturduğunu söyledi.

Birleşik Krallık’ta reklamlı standart planın ücreti ayda 4,99 £; reklamsız fiyatı 10,99 £. Prim planı ayda 17,99 £’dur.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Çevrimiçi alışveriş yapanlara yönelik gizli ücretler ve sahte incelemeler yasaklanacak
Royal Mail’deki değişiklik mektup teslimatlarını azaltabilir

Netflix eş yöneticisi Greg Peters, analistlerle yaptığı görüşmede, reklam satışlarının önemli miktarda gelir getirmesinin birkaç yıl alacağını öngördü.

Ancak analistlere, Netflix’in hâlâ şifre paylaşım yasağını aşmaya çalışan izleyicileri kendi planları için ödeme yapmaya ikna edebileceğinden emin olduğunu söyledi.

“Bu (baskı) büyümemizi yıllarca artıracak” dedi.

Netflix ayrıca Salı günü popüler güreş programı WWE’s Raw’ı platformuna getireceğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir