Shoshana incelemesi – Michael Winterbottom’un 30’ların Filistin’inde geçen ilgi çekici romantik gerilim filmi | Dönem ve tarihi filmler

NŞimdi İsrail’i daha iyi anlamak için en iyi zaman ve Michael Winterbottom bu anlayışı anlamamızda bize en iyi şekilde yardımcı olabilecek film yapımcısı olabilir. Zeki ve merak uyandıran yeni romantik gerilim filmi, 1930’ların sonlarında ve 1940’ların başlarında, Zorunlu Filistin’in parlak gençleri arasında geçiyor ve daha önceki birçok filmi gibi, bir savaştaki günlük yaşam hakkında gerçekçi bir hikaye anlatmak için gerçekle kurguyu yaratıcı bir şekilde harmanlıyor. alan.

Shoshana Borochov (karizmatik bir Irina Starshenbaum), Yahudilerin kendi kaderini tayin etme ve ütopik hayallerle dolu bu heyecan verici döneminde Tel Aviv sosyetesinde bir adım öne çıkan gerçek hayattaki bir figür. Günlerini liman kenarındaki kafelerde tutkuyla siyaset tartışarak ya da Siyonist militan grup Irgun’un bombalarından ve kurşunlarından kaçarak geçiriyor. Geceleri İngiliz istihbarat subayı Tom Wilkin (Douglas Booth) ile tehlikeli bir aşk ilişkisini sürdürmek için ayrılmıştır.

Mevcut medya-politik ortamda, filmde Filistinlilerin seslerinin tamamen yokluğu göze çarpıyor, ancak bu Winterbottom’un hikaye anlatımının hatası değil. Şoşan Kendi bakış açısını açıkça tanımlıyor, dönemin Siyonist hareketi içindeki görüş farklılıklarına dair değerli bilgiler veriyor ve aynı zamanda bu endişe verici ve kanlı tarihte üçüncü bir oyuncunun merkezi rolünü vurguluyor: İngiliz sömürgeciliği.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir