Şarkıcı 300’üncü Porsche’sini Üretti ve Çok Güzel

Singer, dünyanın en güzel modifiye edilmiş verandalarından bazılarını inşa ediyor. Yine de yolda beklediğinizden daha az sayıda onlardan olabilir. Yeni tanıtılan Sotto komisyonu şirketin 300. restorasyonu ve oldukça dikkat çekici.

Bu araba 1990 model Porsche 911 Targa olarak başladı ve Singer, diğer tüm modelleri gibi onu da daha retro görünecek şekilde değiştirdi. Karbon fiber gövdede Resistance Blue boyası var ve alt kısımlarda “Porsche” markasını taşıyan gölgeli bir şerit var. Çıkarılabilir tavan paneli koyu mavidir. Devasa karbon seramik frenler, Fuchs tarzı beş kollu jantların arkasında görülebiliyor.

Bu alıcı iç mekanda koltukları, kapı panellerini ve gösterge panelinin alt kısmını kaplayan canlı Turuncu deriyi tercih etti. Takometre bile eşleşiyor. Sandalyelerin dokuma merkezleri ve nikel rondelaları var.

Motor kapağını kaldırdığınızda Singer’in 500 beygir gücü üreten ve 9.000 rpm’ye kadar devir yapabilen muhteşem 4,0 litrelik hava soğutmalı düz altı silindirli motoru ortaya çıkıyor.⁣ Değirmenin titanyum egzozu var. Bu alıcı beş vitesli manuel şanzımanı tercih etti – harika bir seçim – ancak Singer aynı zamanda altı vitesli şanzıman da sunuyor.

Singer 2009’da başladı ve kısa sürede meraklı bir takipçi kitlesi oluşturdu. Şu anda Torrance, California’da imalat, boya, montaj ve iç mekan işçiliğini tek çatı altında birleştiren 115.000 metrekarelik bir tesis işletiyor. Şirketin İngiltere’de de ayrı bir sergisi var.

Şarkıcı Sotto Porsche 911 Yapısını Komisyonlandırdı
Şarkıcı Sotto Porsche 911 Yapısını Komisyonlandırdı

2022’de Singer, 911 gibi Classic Study modelleri için sipariş almayı duraklattığını duyurdu. O dönemde şirket patronu Rob Dickinson, bunların üretimini 450 birimle sınırlamayı planladığını söylemişti.

Singer ayrıca Turbo Study serisi modelleri de üretiyor. Bu araçlar 1970’lerdeki 911 Turbo’ları taklit ediyor ve alıcılar bu yapılara bayılıyor. Yarışlardan ilham alan gövdelere, üstü açılır araçlara ve daha geleneksel görünümlü coupe’lere sahip olanları gördük.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir