Sara Bateman: Engelli kız arkadaşını köpek kurşunuyla boğan adam ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı | İngiltere Haberleri

Engelli kız arkadaşını köpek tasmasıyla boğarak öldüren adam ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

41 yaşındaki Matthew Hyde, bu yıl 28 Mart’ta Sara Bateman’ın West Midlands’deki Willenhall, Willenhall Road’daki evinde şiddetli bir saldırı düzenledi.

Hyde, 50 yaşındaki gençle tanıştıktan kısa bir süre sonra Bayan Bateman’ın yanına taşındı ve onun ücretli bakıcısı oldu; engelliliği ve günlük ihtiyaçları konusunda ona destek oldu.

Polis, çift arasındaki tartışmanın “savunmasız” anneyi, kız kardeşini ve büyükannesini öldürmesine yol açtığını söyledi.

Wellington Place, Willenhall’dan Hyde daha sonra olay yerinden kaçtı ve iki gün sonra 30 Mart’ta Bayan Bateman’ın oğlunu cesedini bulmak üzere bıraktı. Bu olay “bağışlanamaz bir zulüm” olarak tanımlandı.

Yüzünde yaralar, morarmalar ve boynuna köpek tasmasıyla keşfedildi.

Hyde birkaç saat içinde yakındaki bir adreste tutuklandı ve daha sonra Bayan Bateman’ı öldürmekle suçlandı.

Cinayet suçunu kabul ettikten sonra Wolverhampton Kraliyet Mahkemesinde en az 16 yıl ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Bayan Bateman’ın ailesi saygı duruşunda bulunarak şunları söyledi: “O gün sadece sevgi dolu annemiz, kız kardeşimiz ve büyükannemizin değil, bizim de hayatımız alındı.

“Hiçbir şey onun artık içinde olmadığı bir dünyaya sahip olmak kadar kalbimizi kıramaz.”

Resim:
Bayan Bateman ‘sevgi dolu bir anne, kız kardeş ve büyükanne’ olarak tanımlandı. Resim: West Midlands Polisi

Devamını oku:
Tecavüzcü, yabancıyı ‘terör gecesi’ne maruz bıraktığı için hapse atıldı
Tacizci koca, kendisini terk eden karısının boğazını kesti

West Midlands Polisi CID’den Dedektif Müfettiş Nick Barnes, Hyde’ın Bayan Bateman’ın güvenini “kendi evinin güvenliği olması gereken yerde ona acımasızca saldırarak” “en içler acısı şekilde” suistimal ettiğini söyledi.

“Sara’nın Hyde’ın yanında kendini güvende hissetmesi gerekirdi. Bunun yerine Hyde’ın şiddetinin kurbanı oldu” diye ekledi.

“Hyde’ın Sara’nın kendi oğlu tarafından bulunacağını bilerek olay yerinden kaçması affedilemez derecede zalimce.

“Onun canını aldı ve ailesini perişan halde bıraktı.

“Hiçbir ceza onların acısını azaltmayacak olsa da, Hyde’a karşı uygulanan adaletin Sara’nın ailesinin ilerlemesine olanak sağlayacağını umuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir