Şampiyonlar Ligi VAR yetkilisi, PSG maçında Newcastle’a verilen tartışmalı penaltı sonrasında geri çekildi | İngiltere Haberleri

Tartışmalı elle oynama nedeniyle Newcastle’a karşı Paris St Germain’e penaltı verilmesi kararında yer alan VAR yetkilisi, Çarşamba günkü maçından çekildi.

Tomasz Kwiatkowski, Salı gecesi oynanan maçta Newcastle defans oyuncusu Tino Livramento’nun elle oynama potansiyelini değerlendirdikten sonra hakem Szymon Marciniak’tan ekrana gitmesini istedi.

Hakem sahada penaltıyı vermedi ancak olayı ekranda gördükten sonra kararı tersine çevirdi.

Sky Sports News’in haberine göre, Kwiatkowski, Çarşamba günü Real Sociedad ile Salzburg arasında oynanacak Şampiyonlar Ligi maçında VAR görevlisi olarak görev yapacaktı ancak bu görev artık değiştirildi.

Newcastle 1-0’lık meşhur galibiyete doğru gidiyor gibi görünüyordu Paris Livramento’ya verilen penaltı, Kylian Mbappe’nin uzatma süresinin sekizinci ve son dakikasında eşit olmasına izin verene kadar.

Resim:
Kylian Mbappe penaltıyı 98. dakikada attı. Resim: AP

Sky’ın Futbol Özel programında konuşan eski Spurs menajeri Tim Sherwood, kararı “iğrenç” olarak nitelendirirken, Newcastle patronu Eddie Howe, hakem Marciniak’ın Kwiatkowski’nin tavsiyesini dikkate almamak için daha güçlü olması gerektiğini söyledi.

Howe, hakemin PSG oyuncuları tarafından “aşırı” baskı altına alındığını söyledi ve daha sonra kararı “kötü” olarak nitelendirdi.

Newcastle kazansaydı Şampiyonlar Ligi kaderleri kendi ellerinde olacaktı.

Bunun yerine, son grup maçlarında AC Milan’ı yenmeleri ve Dortmund’un eleme aşamalarına ilerlemek için PSG’ye karşı en azından bir puan almasını ummaları gerekiyor.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Evinizi ısıtmak için ideal sıcaklık ve sıcak kalmak için diğer ipuçları

Brianna Ghey katilinin ‘haftalar önce aşırı dozda onu öldürmeye çalıştığı’ iddiası
İki bungalov açık artırmada 1 £ kılavuz fiyatıyla satılacak

Dünya futbolunun yasalarını belirleyen IFAB, neyin hentbol suçu teşkil edip etmediğine ilişkin yönergeler belirledi; ancak liglerin de kendi bireysel yorumları var.

Daha genel olarak hentbol suçlarının belirlenmesinde kolun üst sınırı koltuk altı hizasındadır. Bir oyuncunun elinin/kolunun topa her teması ihlal değildir.

Bir oyuncunun:
• topa bilerek eli/kolu ile dokunursa, örneğin eli/kolu topa doğru hareket ettirirse
• vücudunu doğal olmayan bir şekilde büyüttüğünde topa eliyle/koluyla dokunursa. Bir oyuncunun, elinin/kolunun konumu, oyuncunun belirli bir durum için yaptığı vücut hareketinin bir sonucu olmadığı veya bu hareketle haklı gösterilemediği takdirde, vücudunun doğal olmayan bir şekilde büyümüş olduğu kabul edilir. Oyuncu, elini/kolunu böyle bir pozisyonda tutarak, eline/koluna topun çarpması ve cezalandırılması riskini alır.
• Rakibin kalesine gol atması: Kazara olsa bile doğrudan elinden/kolundan, kaleci dahil veya kazara olsa bile topun eline/koluna dokunduktan hemen sonra

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir