Sam Altman görevden alındıktan birkaç gün sonra OpenAI patronu olarak geri döneceğini bildirdi | Bilim ve Teknoloji Haberleri

Teknoloji firması OpenAI’nin görevden alınan başkanı Sam Altman’ın, yönetim kurulunun kendisini görevden almasının üzerinden üç günden az bir süre geçtikten sonra geri dönmek için görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

OpenAI’nin kurucularından biri olan Altman, SohbetGPT, Cuma günü görevden alındı.

OpenAI, bu hamlenin “kurul tarafından yapılan müzakereli bir inceleme süreci” sonrasında gerçekleştiğini söyledi. Bay Altman “Yönetim kuruluyla olan iletişiminde tutarlı bir şekilde samimi değildi”.

Açıklamada, kendisinin davranışının yönetim kurulunun sorumluluklarını yerine getirme yeteneğini engellediği belirtildi.

Ancak şimdi raporlar, kurulmasına yardım ettiği şirkete hızlı bir şekilde geri dönüş yapabileceğini gösteriyor.

Konuya yakın bir kaynak, Reuters haber ajansına Bay Altman’ın yönetim yapılarının iyileştirilmesi konusunda OpenAI yöneticileriyle görüştüğünü söyledi.

Ancak kaynak, tartışmaların “değişmekte” olduğunu belirtti.

OpenAI personelinin, Bay Altman hafta sonu göreve getirilmediği sürece ayrılmayı düşüneceği, diğerlerinin de yeni bir başlangıç ​​için ona katılabileceği söyleniyor. yapay zeka şirket.

Kurucu ortak ve OpenAI başkanı Greg Brockman uzaklaştı Bay Altman’ın ayrılmasından sonra.

Bay Altman ve OpenAI, bildirilen tartışmalar hakkında yorum yapmadı.

Devamını oku:
Sam Altman kimdir?
Bir chatbottan makale yazmamıza yardım etmesini istedik
ChatGPT yaratıcısı ‘yetersiz düzenleme’ konusundaki endişelerini dile getiriyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın


0:09

OpenAI CEO’su Sam Altman zirvede

Reuters tarafından görülen baş operasyon yetkilisi Brad Lightcap’in dahili bir notunda, Bay Altman’ın ayrılışının “suistimalden” ziyade “iletişim kesintisinden” kaynaklandığı söylendi.

Yatırımcıları arasında yer alan şirket Elon Musksoruları yanıtlamak, sorunları çözmek ve hatta kod yazmak için yapay zekayı kullanan bir sohbet robotu olan ChatGPT’yi geçen Kasım ayında başlattı.

Bu durum, yapay zekanın sağlık ve finansal hizmetler gibi sektörlerdeki kullanımına ilişkin küresel tartışmaları tetikleyerek şirketi ilgi odağı haline getirdi.

Şirket, büyük bir yatırımcı olarak Microsoft tarafından destekleniyor ve sektör medyası, Bay Altman’ın görevden alınmasından memnun olmadığını bildiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir