Ryanair patronu, Boeing sorunlarına rağmen yolcuların güvende olduğunu açıkladı | İş haberleri

Ryanair’in CEO’su, uçak üreticisindeki kalite kontrolüyle ilgili soruları gündeme getirdikten sonra yolcuların Boeing uçak filosunda güvende olduğu konusunda ısrar etti.

Olay sonrası Sky News’e konuşan Alaska Havayolları kazası 737 MAX 9’un gövde panelinin patladığını gören Michael O’Leary, sipariş ettiği 57 uçağın üretimini denetlemek için bir mühendis ekibi göndereceğini ve müşterilerinin güvence altına alınması gerektiğini söyledi.

“Biz MAX 9’u uçurmuyoruz dolayısıyla bu sorun geçerli değil, Avrupa’da bu uçakların hiçbiri yok.

Boeing’in harika uçaklar yapın. 737 tarihteki en çok denetlenen uçaktır, havadaki en eski ve en güvenli uçaktır, onları uçurmaktan büyük gurur duyuyoruz ve uçağımızda uçan yolculardan herhangi bir geri tepme veya geri tepme yaşamadık.”

Bay O’Leary, Boeing’in talebi üzerine Ryanair’in Wichita’daki üretim tesislerinde bulunan mühendis sayısını ikiye katlayarak dörtten sekize ve Seattle’da altıdan 12’ye çıkaracağını ve kendi tesislerini denetleyen mühendis sayısını artıracağını söyledi. yüzeyleri.

Ryanair ekibi, geçen hafta Seattle’da baskı altında kalan CEO Dave Calhoun da dahil olmak üzere üst düzey Boeing yönetimiyle görüştü ve onlara kalite kontrol konusunda endişeleri olduğunu söyledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın


1:07

Bob arka bahçedeki uçağın kapısını nasıl buldu?

Bay O’Leary, Bay Calhoun’a olan “inancını ve güvenini” koruduğunu ancak kendisini görmek istediğini söyledi. kalite kontrolünde iyileşme Geçmişte uçakların Ryanair’e “döşeme tahtalarının altında bir anahtarla” teslim edildiğini ve eşyaların ambarda bırakıldığını görmüştük.

Boeing’in, görünüşe göre dört cıvatanın sabitlenmemesi nedeniyle 16.000 feet yükseklikte patlayan bir kapı “tapasının” arızalanmasıyla ortaya çıkan endişelerin ardından üretim hatlarındaki kendi mühendis sayısını iki katına çıkardığını söyledi.

“Dave Calhoun ve finans müdürü Brian West’in son iki yılda yaptıkları çalışmalara büyük güvenim ve zamanım var. Çok önemli ilerlemeler kaydettiklerini düşünüyorum” dedi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Boeing ve Spirit patlama korkusunun merkezinde

“Fakat yapılacak daha çok şey var. Ryanair geçen hafta Seattle’a bir ekip gönderdi, üst düzey yönetimle görüştük, bizden Seattle’a daha fazla mühendis yerleştirmemizi istediler, biz de bunu yapmayı kabul ettik.”

“Ayrıca, uçak üründen veya üretim tesisinden çıkarken kalite kontrol ve kalite güvencesinden sorumlu daha fazla mühendis görevlendirmeyi de taahhüt ettiler.

“Uçakların Wichita’dan çıkması veya Seattle’dan uçakların herhangi bir sorunla teslim edilmesi kabul edilemez ve tüm cıvataların sağlam olduğunu, tüm bağlantı elemanlarının doğru yerde olduğunu ve deliklerin kontrol edilmesi gerekiyor.” doğru yerdeler.”

Bay O’Leary, Boeing’den gelen en son teslimatların “şu ana kadar sahip olduğumuz en iyi uçak” olması konusunda cesaretlendirildiğini belirterek, MAX 9’ların yere indirilmesinin önümüzdeki hafta en kısa sürede kaldırılmasını beklediğini ekledi. ABD çapında denetim süreci tamamlandı.

Ryanair’in bu yıl teslim edilmek üzere 57 uçak daha siparişi var ancak bugüne kadar Boeing’den yalnızca yedi tanesini aldı ve Bay O’Leary, büyük bir açığın bu yıl 205 milyon yolcu uçurma hedefine ulaşacağını söyledi.

“Haziran sonuna kadar 50 uçak alabileceğimiz için şanslı olduğumuzu düşünüyoruz, bu da bu yıl yazın en yoğun olduğu dönemde. Bu nedenle bazı uçaklarımızın eksiği olacağından hiç şüphe yok.”

“Planımız bu yıl yolcu sayısını 205 milyona çıkarmaktı; bu rakamın 200, 201, 202 milyon olması daha muhtemel. Bu yüzden biraz daha yavaş büyümemiz gerekiyor. Ama belki de bu, işin genel bağlamında iyi bir şey. Boeing’in Seattle’daki montaj hattında yapması gerekiyor.”

Bay O’Leary ayrıca İngiliz hükümetinin, Kral’ın Konuşmasında açıklanan, tüketici alımlarına ek maliyetlerin eklendiği uygulama olan “damla fiyatlandırmayı” kısıtlama yönündeki planını da reddetti.

Devamını oku:
Damla fiyatlandırma nedir ve buna nasıl direnebiliriz?
Boeing şefi, Alaska’daki ‘patlama’ korkusundan sonra kalite kontrolün ihmal edildiğini itiraf etti

Ryanair, bagaj veya koltuk önceliği nedeniyle bilet fiyatlarına eklenen her türlü “yan” maliyetin meşru ve şeffaf olduğunu söyledi ve başbakanı, müşterileri “dolandırmakla” suçladığı çevrimiçi seyahat acentelerine odaklanmaya çağırdı.

“(Rishi Sunak)’ın ele alması gereken şey, bu kişilerin fiyat karşılaştırma web siteleri kılığına girdiği, ancak daha sonra insanları rezervasyon yaptırmaya kandırdıkları ve uçak biletleri için fazla ücret aldıkları ve bazı durumlarda %200 oranında fazla ücret aldıkları çevrimiçi seyahat acentesi dolandırıcılıklarıdır. veya %300. Bir sonraki seçimden önce bu ortadan kaldırılabilir.”

Ayrıca, geçen yaz hava trafik kontrolündeki başarısızlığın ardından Ulusal Hava Trafik Kontrolü genel müdürü Martin Rolfe’nin görevden alınması çağrısında bulundu ve Brexit’i, Birleşik Krallık’taki bürokrasiyi eskisinden daha külfetli hale getiren “İngiliz ekonomisi için bir felaket” olarak nitelendirdi. Avrupa’da.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir