Rusya’nın Ukrayna’nın Kharkiv şehrine yaptığı füze saldırısında altı kişi öldü, 11 kişi de yaralandı | Dünya Haberleri

Yerel yetkililere göre, Rusya’nın Kharkiv’e gece boyunca düzenlediği füze saldırısında en az altı kişi öldü, 11 kişi de yaralandı.

Füze saldırıyor UkraynaKharkiv bölgesi valisi Oleh Syniehubov, ülkenin ikinci büyük şehrinde konut binalarının, bir benzin istasyonunun, bir anaokulunun, bir kafenin, bir mağazanın ve arabaların hasar gördüğünü söyledi.

Rusya Hava kuvvetleri komutanına göre, İran yapımı 32 Şahed insansız hava aracı ve altı füze gece boyunca Ukrayna’ya ateşlendi.

Korgeneral Mykola Oleshchuk yaptığı açıklamada, Ukrayna hava savunma kuvvetlerinin üç seyir füzesi ve 28 insansız hava aracını düşürdüğünü söyledi.

“Rus katiller Ukraynalıları terörize etmeye ve Kharkiv ile diğer barışçıl şehirlere saldırmaya devam ediyor” dedi.

Rus ordusu saldırılarla ilgili yorum yapmadı ancak Ukrayna’nın Cumartesi sabahı Rusya’ya Vampir roketleri ateşlediğini söyledi.

Rusya Savunma Bakanlığı, 10 kişinin tamamının Rusya’nın sınır bölgesi Belgorod üzerinde hava savunma sistemleri tarafından vurulduğunu söyledi.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Biden ateşkes görüşmeleri öncesinde Hamas’a baskı yapıyor
Rakip maymun çetelerinin gösteriyi yürüttüğü şehir içi

Saldırı, Ukrayna’nın Cuma günü erken saatlerde “koordineli saldırılar” gerçekleştirmesinin ardından geldi Rusya’daki askeri hava üssüne karşıRus savaş uçaklarını hedef alıyor.

Ukraynalı bir kaynağın Sky News’e verdiği bilgiye göre operasyon, Rus ordusunun Ukrayna’daki Ukrayna kuvvetlerini vurmak için kullandığı SU-34 avcı-bombardıman uçaklarına yönelik saldırıları da içeriyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir