Royal Albert Hall’un 12 kişilik özel locası 3 milyon £’a satışa sunuldu | Kraliyet Albert Salonu

Son dakika bir Noel hediyesi arıyorsanız ve ayıracak yaklaşık 3 milyon £’unuz varsa, Royal Albert Hall’da sahiplerine Londra’nın dünyaca ünlü mekanındaki konserlere ve etkinliklere katılma hakkı veren 12 kişilik özel bir loca mevcuttur. önümüzdeki 843 yıl.

Grand Tier box 14’ün pazarlanması, RAH’ın yatırımcılara düzinelerce ekstra koltuk satma planları konusundaki tartışmaların ortasında gerçekleşti. Bazı “koltuk sahipleri”, Viagogo gibi üçüncü taraf bilet siteleri aracılığıyla etkinlikler için istenmeyen koltukları oldukça şişirilmiş fiyatlarla elden çıkarıyor.

Parlamentodan geçen bir yasa tasarısı, salonun yönetim organına yatırımcılara fazladan 72 sandalye satma yetkisi verecek.

Söz konusu satılık kutu, milletvekilleri ve meslektaşlarının tartıştığı planlardan ayrı. Sahibi, İrlanda’nın County Offaly kentindeki Birr Kalesi’nde yaşayan yedinci Rosse Kontu Brendan Parsons ve eşi Rosse Kontesi Alison’a aittir. Kutu birkaç nesildir ailedeydi.

12 koltuğu, başlangıçta 999 yıllığına kiralanan 319 kişinin sahip olduğu salondaki 1.269 koltuk arasında yer alıyor. Rosse’nun kontratında 843 yıl kaldı.

1871’de açılan RAH, başlangıçtan itibaren kısmen yatırım karşılığında koltuk tahsis edilen kişiler tarafından finanse edildi. Bugünün koltuk sahipleri arasında şirketler, hayır kurumları ve bireyler yer alıyor; bunların bazılarının geçmişi 19. yüzyıla kadar uzanan aile mülkiyeti var.

Kutunun satış broşüründe bunun “dünyanın en prestijli konser salonunda muhteşem 12 koltuklu Grand Tier kutuyu satın almak için eşsiz bir fırsat” olduğu belirtiliyor. Ana sahnenin en güzel manzaralarını sunan… misafirlerinizi şık bir şekilde ağırlayabileceksiniz.”

Kutuyu 3 milyon £ fiyatla pazarlayan Berkshire Hathaway HomeServices’ten Martin Bikhit’e göre satış, zengin bir sanatsever için nadir bir fırsat. “Bu lüks durumlar… tarihsel olarak şanslı bir azınlık tarafından yakalanmış ya da nesiller boyunca aktarılmıştır.” Times’a söyledi.

Ed Sheeran, koltuk sahiplerinin, istenmeyen biletlerini gerçek değeriyle satılmak üzere RAH gişesine iade etmek yerine şişirilmiş fiyatlarla satmalarının giderek artan uygulamasına itiraz edenler arasında yer alıyor.

Yardımcıları, şarkıcının uygulamaya “şiddetle karşı çıktığını” ve RAH’ın düzinelerce sandalyeyi özel mülkiyete ayırma planlarına karşı çıktığını söyledi.

Ekim ayında Lordlar Kamarası’nda tasarıya ilişkin bir tartışmada Lord Hodgson şunları söyledi: “19 Kasım Pazar günü Ed Sheeran’ı dinlemeye gitmek istiyorsanız, nominal değeri 200 £ olan bir biletiniz var. Burada Viagogo’nun 200 £’luk bir bilet için 5.899 £ ila 6.000 £ arası bir fiyat teklif ettiği bir ekran görüntüsü var.

“Bay Sheeran’ın hayranları salondan atılıyor çünkü kişi başına 6.000 £ ödeyemiyorlar. Bu uç bir örnek ama Baloların Son Gecesi için 100 sterlinlik bir bilet 1.218 sterline satılıyordu, yani bu açıkça çok karlı bir girişim haline geldi.”

geçmiş bülten tanıtımını atla

Bir hayır kurumu olan RAH, ek koltuk satışının “salonun pandemi sonrası mali durumunu yeniden inşa etme, I. Derece koruma altındaki binasını geliştirme ve 100.000’den fazla kişiye ulaşan katılım çalışmalarına devam etme çabalarını destekleyeceğini” söyledi. her yıl her yaştan ve her kökenden”.

Balolardan pop konserlerine kadar yılda yaklaşık 400 etkinliğe ev sahipliği yapan mekanda toplam 5.272 koltuk bulunuyor.

Başarılı alıcı, Grand Tier kutu 14’ü güvence altına almak için gerekli olan yaklaşık 3 milyon £’a ek olarak, RAH’ın bakımına yönelik yıllık 13.795 £ katkıdan sorumlu olacak.

Satışla ilgili soru soranların arasında Hong Kong, Orta Doğu ve Doğu Avrupa’daki alıcılar da yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir