Rochdale futbol kulübü ABD’li yatırımcının tasfiye tehdidinden kurtarılacak | Rochdale

Rochdale, Amerikalı bir yatırımcının tasfiye tehdidinden kurtarılacak. Ulusal Lig kulübü, iflas edebileceklerini ve World Soccer Holdings ile ayrıcalıklı bir döneme gireceklerini duyurduğundan bu yana çok sayıda yaklaşımla karşılaştı.

Bu, her iki tarafa da anlaşmayı sonuçlandırmaları için bir pencere verecek ve World Soccer Holdings’e durum tespiti yapma fırsatı verecek. Rochdale, Dünya Futbol Holdings dedi Faaliyetlerine devam edebilmelerini sağlamak için 2 milyon sterlinlik bir yatırıma ihtiyaç duyan kulübü satın almak için bir niyet mektubu imzalamıştı.

Aşılması gereken engellerden biri de hissedar yapısındaki değişiklik; taraftarların sahip olduğu kulübün devralınmasını kolaylaştırmaya yardımcı olmak için hisselerin %90’ının tek bir işlemde satılabileceğini belirlemek için 7 Mart’ta yapılması planlanan bir oylama. Rochdale’in başkanı Simon Gauge geçen hafta “Açık olmak gerekirse, Rochdale AFC’nin varlığı tehlikede” dedi. “Uzun vadeli bir gelecek sunma fırsatı artık hissedarların elinde.”

Kulübün sezon sonuna kadar varlığının sona erebileceğine ve devralma işlemi tamamlanmadığı takdirde paranın Mart ayı maaş bordrosunun vadesi gelene kadar tükenebileceğine dair ciddi endişeler var. Gauge, 566.000 £ enjekte ederek kulübün ayakta kalmasına yardımcı oldu ancak kredi limitine ulaştı.

Takım, İngiltere’nin beşinci liginde 11. sırada yer alıyor ve play-off sıralamasının dokuz puan gerisinde bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir