RMT sendika anketine göre, kadın taşımacılık işçilerinin neredeyse yarısı geçen yıl cinsel tacize uğradı | İngiltere Haberleri

Yeni bir araştırmaya göre, kadın ulaştırma çalışanlarının neredeyse yarısı işyerinde cinsel tacize uğruyor.

Demiryolu, Denizcilik ve Taşımacılık (RMT) Sendikası demiryolu, otobüs, metro ve yolcu vapuru operasyonlarında 1.400 kadın işçiyi sorguladı.

Geçtiğimiz yıl 10 kişiden dördünün, rızası olmadan dokunma, kapma ve istenmeyen yorumlar gibi olaylarla bu tür rahatsız edici davranışların kurbanı olduğu belirlendi.

Buna rağmen etkilenenlerin %70’i şikayetlerinin ciddiye alınmayacağını düşündükleri için olayları bildirmediler.

Ankete göre kadınların yüzde 80’inden fazlası toplu taşıma araçlarında cinsel tacizin daha da kötüleştiğini söyledi.

“Çok sayıda erkek yanımdan geçerken kıçımı okşadı ve bu da gündüz oldu. Sarhoş oldukları bir gecede durum daha da kötü, bir grup erkeğin beni yakalayıp hadi aşkım dizime otur dediklerini gördüm.” Ankette adı geçen kadınlardan biri şunu söyledi.

Diğerleri ise kendilerine kedi seslendiğini, dokunulduğunu, bakıldığını, rahatsız edici konuşmalara maruz kaldıklarını, istenmeyen iltifatlar aldıklarını veya izinleri olmadan fotoğraflarının çekildiğini söyledi.

Resim:
Mick Lynch, anket bulgularının okumayı rahatsız ettiğini söylüyor

Ankete yanıt veren RMT genel sekreteri Mick Lynch, personel sayısının artırılmasının ve yalnız çalışmanın azaltılmasının kadın üyelerin kendilerini daha güvende hissetmelerine yardımcı olacağını savundu.

Sky News’te daha fazlasını okuyun:
Rakamlar, 30’lu yaşlarındaki kadınların yılda ortalama 4.000 £’luk bir gelire sahip olduğunu gösteriyor

Kendisi şunları söyledi: “Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması Günü’nde, bu anket toplu taşıma sektöründe işverenlerin ve daha geniş anlamda toplumdaki yetkililerin kadın düşmanlığı ve kadına yönelik tacizle mücadele konusunda yapacak daha çok işi olduğunu gösteriyor.

“Katılan ve bazıları okumayı zorlaştıran deneyimlerini paylaşan tüm kadın üyelerimize minnettarım.

“RMT, işyerindeki kadın üyelerimizi cinsel tacizle mücadelede her zaman destekleyecek ve her türlü eksiklikten işverenleri sorumlu tutacaktır.”

İşten çıkarmaların yanı sıra ücretler ve koşullar da RMT’nin tren şirketleriyle olan anlaşmazlığının odak noktalarından biriydi ve bu da uzun süreli iş kesintilerine yol açtı. grev eylemi.

Ancak son zamanlarda iki taraf da anlaşmaya varıldı bu uzun süredir devam eden anlaşmazlığa son verebilir.

Bay Lynch, bilet gişelerinin kapatılması ve iş kayıplarına ilişkin planların anlaşmanın bir parçası olarak iptal edildiğini ancak bunun yine de üyeler tarafından oylanması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir