‘Rezalet’: okul müdürleri sonbahar beyanında Hunt’ın okullara para sağlamadaki başarısızlığına saldırdı | Eğitim

Okul müdürleri sonbaharda yaptıkları açıklamada hükümetin okul personeline yatırım yapmamasını ve yıkılan binaları “tam bir rezalet” olarak nitelendirdiler.

Sendikalar bu hafta sonu, Rishi Sunak’ın geçen ayki Muhafazakar parti konferansında eğitimin kendisine ait olacağı yönündeki vaadine rağmen, Şansölye Jeremy Hunt’ın Çarşamba günü okullara yönelik herhangi bir yeni yatırımı duyurmamasının ardından hükümetin öğretmenler arasındaki güvenilirliğinin kırıntılarını kaybettiğini söyledi. ana finansman önceliği”.

Eğitim sendikaları personel eksikliğini seçim meselesi haline getirmeye kararlıyken, ebeveynler artık yeni başlatılan okullarda arama yapabilecek Okul Kesintileri Yerel okullarının gelecek yıl öğretim kadrosunu işten çıkarmak zorunda kalıp kalmayacağını görmek için web sitesine bakın. Sendikalar, devlet ortaokullarının yüzde 99’unun ve ilköğretim okullarının yüzde 91’inin 2024’te ayakta kalabilmek için kesinti yapmak zorunda kalacağı konusunda uyarıyor.

Dartford ve Kent’teki Gravesend’de dokuz ilkokulu yöneten Golden Thread Alliance’ın genel müdürü Garry Ratcliffe şunları söyledi: Gözlemci: “Özellikle destek personeli söz konusu olduğunda, birisi süpermarkette daha iyi maaşlı bir pozisyon için ayrıldığında çoğu okul artık şunu soruyor: ‘Onların yerini almaya gücümüz yetebilir mi?’”

Ratcliffe’in okulları, artan maliyetlerle mücadele etmelerine rağmen, artık zor durumdaki ailelere Noel için yiyecek ve ucuz hediyeler konusunda yardım etmeye odaklanıyor. Şöyle ekledi: “Okullardaki insanlar bu hükümetin aniden çocukların eğitimine yatırım yapmaya başlayacağına dair umudunu yitirdi.”

İngiltere’nin kuzeybatısındaki yoksul bir bölgede bulunan ve ebeveynleri endişelendirmekten kaçınmak için isminin açıklanmasını istemeyen bir ilkokul müdürü, yakın zamanda okulunun çatısında keşfedilen potansiyel olarak tehlikeli takviyeli otoklavlanmış gaz betonun (Raac) tek sorun olmadığını söyledi. Başkan, “Listenin sonu yok: asbest, su baskını, nem, çatlak camlar” diye açıkladı.

“Ve Raac yüzünden geciken okul girişimizde ve otoparkımızda acil güvenlik iyileştirmelerine ihtiyacımız var. Eğitim harcamalarının sabit kalması tam bir rezalettir.”

Kuzey Londra’daki Park View okulu, güçlendirilmiş otoklavlanmış gaz beton kullanımından olumsuz etkilenmiştir. Fotoğraf: Leon Neal/Getty Images

Okul müdürü, Raac yüzünden güvensiz olduğu düşünülen okulların büyüyen listesine katıldıktan sonra, okulu kullanılabilir hale getirmek için Eğitim Bakanlığı’nın geçici bir “çarpışma güvertesi”ni onaylaması için “gerçekten mücadele etmesi” gerektiğini söyledi. Ancak bakanlık, okulu kalıcı olarak güvenli hale getirmek için ne yapılması gerektiği veya yıkılmasının gerekip gerekmeyeceği konusunda karar için herhangi bir zaman çizelgesi sunmayı reddediyor.

Akademilere binaları konusunda danışmanlık yapan danışman Tim Warneford, sonbahar açıklamasının binlerce okulun “daha da kötüleşmesine” yol açacağını, zira okulların Raac, sızıntı yapan çatılar, kırık kazanlar ve asbest gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Şöyle dedi: “Bu da katılımın az olmasının bir başka nedeni olmalı. Okulunuz güvenli, sıcak veya kuru değilse neden buraya gelmek isteyesiniz ki? Bu, çocuklara kendilerine ne kadar değer verildiğine dair nasıl bir mesaj gönderiyor?”

Okul arazisinde yapılan lanet olası bir parlamento soruşturması, 700.000 öğrencinin büyük bir yeniden inşa veya yenileme ihtiyacı olan sınıflarda eğitim gördüğünü ortaya çıkardı, ancak çoğu okulun Raac krizi nedeniyle bir revizyon umudu yok.

Ulusal Baş Öğretmenler Birliği genel sekreteri Paul Whiteman şunları söyledi: “Okullar tasarruf yapmaya çalışırken muhtemelen ilk roller öğretim asistanları ve destek personeli olacak ve elbette bu, ekstra desteğe ihtiyaç duyan en savunmasız çocukları etkileyecektir. bu orada olmayacak.”

Sonbahar açıklamasının ardından hükümetin “öğretmenlik mesleğine olan güvenini tamamen kaybettiğini” ekledi.

Okullar ve Üniversite Liderleri Birliği genel sekreteri Geoff Barton şunları söyledi: “Mevcut finansman seviyelerinde, okullar gelecek yıl personel için yalnızca %1’lik bir maaş ödülü karşılayabilecekler – ve bu, en kötü işe alımların ortasında. ve yaşayan hafızada tutma krizi.

Bir Eğitim Bakanlığı sözcüsü şunları söyledi: “Okul yeniden inşa programımız önümüzdeki on yılda 500 okulu dönüştürüyor ve ilk 400 proje planlanandan önce seçiliyor. Eğitim bakanı, Raac’ın okullarımızdan kaldırılmasını hibe finansmanı veya okul yeniden inşa programı yoluyla tamamen finanse edeceğimizi zaten doğruladı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir