Rachel Reeves, iklim şüpheci grubu GWPF’ye bağlı Lord Donoughue’dan bağış kabul etti | Siyaset Haberleri

Rachel Reeves, İşçi Partisi’nin yeşil enerjiye yılda 28 milyar sterlin yatırım yapma vaadinden vazgeçmesinden kısa bir süre önce, iklim şüpheci gruplarıyla bağlantılı bir destekçiden 10.000 sterlinlik bağış kabul etti.

Parlamentonun çıkar kayıtlarına göre, İşçi Partisi’nin gölge şansölyesi, Ocak ayında Lord Donoughue’den kendi seçim bölgesi Leeds West’teki kampanyaları finanse etmek için para aldı.

İşçi Partili Lord Donoughue, eski Muhafazakar Şansölye Nigel Lawson tarafından küresel ekonomiyi incelemek üzere kurulan bir düşünce kuruluşu olan Küresel Isınma Politikası Vakfı’nın (GWPF) eski başkanıdır. iklim değiştirmek.

Devamını oku:
İşçi Partisi, 28 milyar sterlinlik yeşil harcama taahhüdünde U dönüşünü doğruladı
En son politika: İşçi Partisi’nden ‘Rishi’nin durgunluğu’ alayı; Şansölye ‘silahlarımıza bağlı kalmamız’ gerektiğini söyledi

GWPF, Met Office ve Birleşmiş Milletler IPCC iklim bilimi grubu gibi kuruluşların iklim raporlarını sorgulayan brifing kağıtları yayınlıyor.

Bir İşçi Partisi kaynağı: “Lord Donoughue, Rachel’ın ve İşçi Partili arkadaşının uzun süredir arkadaşıdır. Kendisi, onun iklim değişikliği konusundaki görüşlerini paylaşmıyor ve Britanya’nın ilk yeşil şansölyesi olma kararlılığından bahsetti.”

Sky News, gölge şansölyenin bağışı saklama niyetinde olduğunu anlıyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın


6:09

Beth Rigby’nin, Rachel Reeves’in İşçi Partisi’nin 1 Şubat’taki iş konferansındaki konuşmasına ilişkin analizi

Lord Donoughue, hikayeyi ilk kez aktaran Telegraph’a şunları söyledi: “Bağışın tamamen konuyla alakası yoktu. Ben o 28 milyar sterlinlik tartışmalara hiç dahil olmadım. Ve oldukça haklı olarak öyle.

“Seçim çevresine personel bulmakta yardıma ihtiyacı vardı. Bence İşçi Partisi ve ülke için çok önemli. O çok duyarlı ve çok iyi bir siyasi ve ekonomik muhakemeye sahip.”

Lord Donoughue “iklim değişikliği inkarcısı olmadığını” söylüyor ancak politikaların maliyetini sorguluyor.

2013 yılında GWPF’nin yöneticisiyken Lordlar Kamarası’na şunları söyledi: “İklim değişikliğini inkar eden biri olmadığımı açıkça belirtmeliyim; bu, acısını çektiğim saldırgan bir kelime. Ben bir sorgulayıcıyım.

“Dünyanın 131 yılda 1 derecenin %0,8’i kadar hafif bir şekilde ısındığını kabul ediyorum… ısınmanın neredeyse kesinlikle karbon emisyonları ve insan faaliyetleriyle bağlantılı olduğu ve bu emisyonların ölçülü bir şekilde kontrol altına alınmasını destekliyorum.”

London School of Economics’te (LSE) Grantham İklim Değişikliği ve Çevre Araştırma Enstitüsü’nün politika direktörü Bob Ward, Lord Donoughue’nun “etkili iklim politikasına karşı çıkan gürültülü ‘ılımancılar’dan oluşan küçük grubun bir parçası” olduğunu söyledi.

“Birleşik Krallık’ta iklim politikasına yönelik ideolojik muhalefetin çoğu siyasi sağın kenarlarında yer alırken, siyasi solun kenarlarında da iklim değişikliği hakkında bilimsel olmayan görüşleri paylaşan bazı kişilerin bulunduğunu gösteriyor.”

Tom Heap ile İklim Gösterisini Cumartesi ve Pazar günleri saat 15.30 ve 19.30’da Sky News’te, Sky News web sitesinde ve uygulamasında, YouTube ve X’te izleyin.

Gösteri, küresel ısınmanın insanları ve doğal dünyayı nasıl etkilediğini araştırıyor ve fosil yakıtlardan uzaklaşmayı sağlayan çözümleri vurguluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir