Porsche 911 GT3 Ralli Arabalarının Sesi Kulaklarınızı Sağlasın

Porsche 911’ler kağıt üzerinde ralli arabaları olarak pek mantıklı gelmeyebilir, ancak pratikte asfalttan çıkan en heyecan verici makinelerden bazılarıdır. Son model GT3’leri, Avrupa’nın arka yollarında etaplardan aşağı uçarken izlemek ve dinlemek özellikle harika.

Belçika-Motor Sporları YouTube kanalı, 2023 sezonu boyunca filme aldığı 997. nesil Porsche 911 GT3 ralli arabalarının tümünün bir derlemesini bir araya getirerek bize motor sporlarından ilham alan düz altılı zaferin ardı ardına dokuz dakikasını yaşama şansı verdi. Yıl boyunca Belçika’da düzenlenen çeşitli etkinliklerden çekilen görüntüler, ralliye hazırlanan Porsche’lerin keskin dönüşler, dar düzlükler ve saman balyası şıklıkları boyunca kaymasını, atlamasını ve hızını gösteriyor.

Ses ve hıza bakılırsa, bu GT3’lerin çoğu, Porsche’nin amaçladığı pürüzsüz asfalttan oldukça uzakta performans gösterecek şekilde kapsamlı bir şekilde değiştirildi. Fabrikada yapılan vites değiştirmelerin yerine özel süspansiyon modları, mütevazı aero değişiklikler, daha kısa yan aynalar ve sıralı şanzımanlar mevcut.

Tüm bu modlara rağmen bu GT3’ler muhtemelen spor için üretilmiş dört tekerlekten çekişli ralli makineleri kadar hızlı değil. Ama şüphesiz izlemesi daha eğlenceli. Bu Porsche’lerin bazılarının ne kadar yana doğru gittiğinden, onları sürmenin de çok daha eğlenceli olduğundan şüpheleniyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir