Polis çavuşu Matt Ratana, meslektaşları tarafından yapılan başarısız aramanın ardından vurularak öldürüldü ve adli tabip tarafından ‘yasadışı bir şekilde öldürüldü’ | İngiltere Haberleri

Bir adli tabip, meslektaşlarının “güvenli, kapsamlı ve sistematik” bir arama yapmaması üzerine bir polis çavuşunun gözaltı hücresinde “yasadışı bir cinayet” sonucu vurularak öldürüldüğü sonucuna vardı.

Matt Ratana, Büyükşehir Polisi25 Eylül 2020’nin erken saatlerinde Londra’nın güneyindeki Croydon nezarethanesine antika tabancayla ateş açan Louis de Zoysa tarafından öldürüldü.

De ZoysaOtistik olan .

Kıdemli adli tabip Sarah Ormond-Walshe, Pazartesi günü Croydon Belediye Binası’nda Çavuş Ratana’nın ölümüyle ilgili soruşturmayı sonuçlandırarak bunun “yasadışı bir cinayet” olduğuna hükmetti.

Şöyle devam etti: “Güvenli, kapsamlı ve sistematik bir aramanın gerçekleştirilmesinde başarısızlık vardı.”

Aramayı daha deneyimli meslektaşı PC Samantha Still’in yardımıyla yürüten şartlı tahliye memuru PC Richard Davey, eğitimini bıraktığını ve silahı London Road, Norbury’deki tutuklama sırasında sabah 1.30 civarında bulmuş olması gerektiğini itiraf etti.

Gözaltı aracındaki görüntülerde de Zoysa’nın kıvrandığı ve sarsıldığı görüldü; bilirkişi delillerine göre bu, ateşli silahı tekrar eline almasıydı.

Resim:
Louis de Zoysa

Croydon’daki Windmill Yolu nezaret merkezine vardıktan sonra de Zoysa’nın, bir polis memurunun kolunu tutmadan veya kelepçelenmeden yürümesine izin verildi.

De Zoysa daha sonra kelepçeli kollarını arkasından hareket ettirerek Çavuş Ratana’ya ateş etmeyi başardı.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Jüri üyelerinin ‘polis memurunu öldürmek için kullanılan’ silahı ateşlemesine izin verildi
Öldürülen polisin cenazesinde Haka anma töreni düzenlendi

Louis De Zoysa'nın Metropolitan Polis memuru Matt Ratana'yı vurmak için kullandığı tabanca
Resim:
Louis De Zoysa’nın kullandığı tabanca

Met Polisi’nde neredeyse 30 yıldır görev yapan ve emekliliğine üç ay kalan 54 yaşındaki Yeni Zelanda doğumlu polis memuru, de Zoysa’nın üç saniye içinde attığı üç el ateşin ilkiyle göğsünden vuruldu.

De Zoysa diğer memurlar tarafından yere yatırılmadan önce ikinci bir kurşun uyluğuna çarptı ve üçüncü mermi hücre duvarına çarptı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Matt Ratana: Ne oldu?

Banstead, Surrey’deki bir çiftlikte bir dairede yaşayan eski vergi dairesi veri analisti de Zoysa, hücre zeminindeyken dördüncü el ateş ederek kendi boynundaki atardamara isabet etti ve beyninde hasara neden oldu.

O bir hizmet veriyor ömür boyu hapis cezası Cinayetle ilgili olarak bu yılın başlarında yapılan ve hukuk ekibinin vurulma sırasında otistik bir kriz geçirdiğini öne sürdüğü bir duruşmanın ardından dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir