Partnerim ve ben hala seks yapıyoruz. Ama bunu sadece nezaketinden dolayı mı yapıyor? | Yaşam ve stil

33 yaşındayımyaşında iki yılın büyük bir bölümünde bir kadınla ilişki içinde olan erkek. İlişkimiz boyunca iniş çıkışlar yaşasak da, hala düzenli olarak yapıyoruz seks. Başlangıçtacinsel yakınlık iyiydi – ve ikimiz de başladık. Ancak son zamanlarda partnerimin ilgisinin azaldığını fark ettim, buna rağmen libido seviyelerim gerçekten yüksek kaldı. Sanki partnerim sadece beni tatmin etmek için meşgul oluyormuş gibi geliyor.

İnsanlar bazen sevişme hareketlerini gerçekten istemeden yaparlar; bazı nedenlerden dolayı, örneğin ilişkiyi sürdürmek istemek gibi, gerçek duygularını atlarlar. Partnerinizde bunu hissediyorsanız, onunla nazik ve suçlayıcı olmayan bir konuşma yapmanın zamanı gelmiştir. Belki ona daha fazla zevk vermek için başka ne yapabileceğinizi sorabilirsiniz. İş stresi veya genel kaygı gibi cinsel zevkini engelleyen bir şeyin olup olmadığını sorun. Belki de henüz açıklamadığı fiziksel bir sorunu vardır.

Erotik bağlantınızı yeniden keşfetmeniz mümkün olacak, ancak bunu yalnızca ona nazik ve sevgiyle hitap ederseniz ve onun mevcut ihtiyaçlarının neler olabileceğini öğrenmeye zaman ayırırsanız ve kendi ihtiyaçlarınızı paylaşırsanız mümkün olacaktır. Ayrıca genel olarak ilişkiniz hakkında da onunla görüşmeniz faydalı olacaktır: Onu rahatsız eden bir şey mi var? Aranızda bir eşitlik olduğunu düşünüyor mu, hissetmiyor mu? Belki bir nedenden dolayı size karşı kızgın veya kırgın hissediyordur (bu tür duygular arzuyu büyük ölçüde azaltabilir). Aklınıza gelebilecek herhangi bir “neden” sorusunun başında şu ifadeyi kullanın: “Lütfen anlamama yardım edin” böylece onun yargılandığını veya saldırıya uğradığını hissetmesine neden olmazsınız. Ve cevaplarını çok ama çok dikkatli dinleyin.

Pamela Stephenson Connolly, cinsel bozuklukların tedavisinde uzmanlaşmış ABD merkezli bir psikoterapisttir.

geçmiş bülten tanıtımını atla

Pamela’dan cinsel konularda tavsiye almak istiyorsanız, endişelerinizin kısa bir açıklamasını bize Private.lives@theguardian.com adresine gönderin (lütfen ek göndermeyin). Pamela her hafta cevaplamak için çevrimiçi olarak yayınlanacak bir sorun seçiyor. Kişisel yazışmalara giremediği için pişmanlık duyuyor. Gönderimler şart ve koşullarımıza tabidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir