Pagani Bir Tür Yeni Pist Arabası Üzerinde Çalışıyor Ve Kulağa İnanılmaz Geliyor

Pagani, Atelier programından “yeni bir yaratımı” tanıtmak için bugün sosyal medyada kısa bir klip yayınladı. Şirket, gizemli süper otomobil hakkında birkaç ayrıntı sunuyor. Pagani’nin ne pişirdiğini bilmiyoruz ama önceki lezzetleri gibiyse harika bir ikramla karşı karşıyayız.

Yeni Pagani’yi görmeye en çok yaklaştığımız nokta, onun Huayra R benzeri hatlarını ortaya çıkaran bir çarşafın altında durması. Şirket, arabanın omurgasından aşağıya doğru uzanan dikey kanatçığa bağlanan devasa arka kanadı gizleyemedi. Huayra’nın sivri burnuna benzeyen oldukça büyük bir ön ayırıcı oturuyor.

Bu muhtemelen yeni bir Ütopya çeşidi değil. Pagani’nin tanıtımını yaptığı otomobilin arka çamurluğu Huayra R ile aynı kıvrıma sahip ve bu da bizi bunun yalnızca pist modelinin güncellenmiş bir versiyonu olabileceğine inandırdı. Aynı zamanda yarış arabasına dayalı tek seferlik bir yaratım da olabilir.

Kısa teaserda yalnızca Circuit de Barcelona-Catalunya ve Yas Marina Circuit gibi dünyanın dört bir yanından çeşitli yarış pistleri ve 12 silindirli motorun sesi eşlik ediyordu. Otomobil üreticisi, Mart 2021’de 850 beygir gücünde, atmosferik V12 ile Huayra R’yi tanıttı. Pagani’nin tasarımı geliştirip geliştirmediğini veya başka bir şey sunacağını görmek bizi heyecanlandırıyor.

Yeni arabayı kapaksız ne zaman göreceğimiz belli değil. Teaser’da sadece “Bizi izlemeye devam edin” deniyordu, biz de öyle yapacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir