Oxford’da olgun bir öğrenciyim; peki neden gençler tarafından engelleniyorum? | Charlie Brinkhurst-Manşet

BEN Kendimi hiçbir zaman olgun bir öğrenci olarak hayal etmedim. Aslında, yayınlanan ilk gazeteciliğim bu web sitesi içindi; 17 yaşında üniversiteye gitmenin nasıl bir şey olduğunu anlatıyordum. Ancak geçtiğimiz birkaç hafta içinde, Oxford Üniversitesi’ndeki bir lisans öğrencisine benzemeye başladım. Gazetecilerin kayıp kişiler hakkında nasıl haber yaptığını araştırmak için altı aylık bir burs yapıyorum.

Bir bursiyer olarak, bir “kolejenin” parçasısınız – Oxford aslında çok sayıda mini üniversiteden oluşuyor – ve kütüphanelerden yiyecekli akşam yemeklerine ve sosyal kulüplere kadar tüm olanaklara erişebiliyorsunuz. Kurumun elitist, kabız bağırsaklarını görmek yeterince büyüleyici. Ancak üniversitenin kadın futbol takımına katıldığım ve oynayan herkesten 5 ila 10 yaş daha büyük olduğum için, üniversitenin daha az olumlu bir yönünü de hatırladım. Yani: 20’li yaşların başındaki gençler ve erkekler ne kadar sinir bozucu olabilir.

Geçen hafta sonu, üniversitelerin kupa kazanmak için yarıştığı “cuppers” adlı bir oyunda oynadım. Bilmiyorum; Hala Latince öğreniyorum. Takımım ve ben 90 dakikalık maçı sadece 5-0 yenilmekle ve bunun kanıtı olarak yumruk büyüklüğünde morluklarla değil, aynı zamanda acımasızca sıkıştırılmakla geçirdik. megafon – son zamanlarda kenarda sivilceli oğlanlar tarafından. Ya kanattaki büyük yeteneğimi fark ettiler ya da sahada onların gevezeliklerinden rahatsız olan tek kişinin ben olduğumu anladılar. Her halükarda, maçın sonunda konuşmacının alayları neredeyse tamamen bana yönelikti. Hatta hakem bazı uyarılarda bulunmak zorunda kaldı.

“12 Numara, bağcıkların çözüldü!” en sık ağlamaktı. (Bağcıklarım çözülmedi.) Neredeyse kendi kaleme gol atacağım sırada, alaylar hararetli bir seviyeye ulaştı. Diğer oyuncuların öfkeli olmaması beni şaşırttı; bu çocukların maç boyunca saçma sapan konuşacaklarını ve yüzlerinde gülümsemeyle ayrılacaklarını sakin bir şekilde kabullenmiş görünüyorlardı. Bunun olmasına izin vermeyecektim, değil mi? Ben yetişkin miyim?

Ve maçtan sonra hayatımda ilk kez bir grup çocuğun yanına gittim ve onlara en sert sesimle şunu söyledim: “Siz çocuk değilsiniz ve çok olgunlaşmamışsınız.” Rahatsız görünüyorlardı, kızardılar ve ben uzaklaşırken histerik bir şekilde güldüler.

Arkama bakmadan orta parmağımı onlara doğru kaldırdım. Tabii ki bu aslında pek de olgun bir öğrenci olmadığımı kanıtlıyor.

Charlie Brinkhurst-Cuff serbest gazetecidir

  • Bu makalede dile getirilen konular hakkında bir fikriniz var mı? Mektup bölümümüzde yayınlanmak üzere 300 kelimeye kadar bir yanıtı e-posta ile göndermek istiyorsanız, lütfen burayı tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir