Organizatör, Glastonbury Festivali’nin manşetini Madonna ve Dua Lipa’nın üstleneceği yönündeki söylentilerin ‘doğru olmadığını’ söyledi | Entler ve Sanat Haberleri

Festivalin organizatörüne göre, Madonna, Dua Lipa ve Coldplay’in gelecek yıl Glastonbury’de manşetlerde yer alacağı yönündeki söylentiler “doğru değil”.

Cumartesi akşamı, Mail on Sunday gazetesi, üç perdenin Haziran ayında Piramit Sahnesi’nde en çok ilgi gören sahne olacağını bildirdi.

Ancak Glastonbury’nin organizatörlerinden Emily Eavis hikayenin doğru olmadığını söyledi.

Pazar sabahı Instagram’da şunları yazdı: “Her zaman olduğu gibi Glastonbury’de kimin oynayacağına dair çok fazla spekülasyon ve heyecan var.

“Şu anda gece gündüz kadro üzerinde çalışıyoruz ancak her gün değişiyor.

“Onaylanan başrol oyuncularımız hakkındaki hikaye doğru değil.

“Her zaman olduğu gibi, heyecanınızı ve tahminlerinizi seviyoruz – ancak yeni yılda manşetlere ilişkin doğru haberler bir ara sizinle olacak!”

Devamını oku:
2024’te Glastonbury bileti nasıl alınır?

Resim:
Dua Lipa. Resim: AP

Raporda, Cuma günü Dua Lipa’nın manşete çıkacağı, daha önce dört kez manşete çıkan Coldplay’in ise Cumartesi günü manşete çıkacağı belirtildi.

Madonna kapanacaktı festival Pazar günü gazete şunu söyledi.

Eğer doğruysa bu, ilk kez iki kadın sanatçının ön planda yer alması anlamına gelecekti.

Festival Başrollerin tamamı erkek olduğu için eleştirildi geçen yıl Arctic Monkeys, Guns N’ Roses ve Sir Elton John’la birlikte.

Gelecek yılın Somerset’teki Worthy Farm’daki festivali 26-30 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.

Geçen ay Bayan Eavis, Annie Mac ve Nick Grimshaw’ın Sidetracked podcast’inde Pazar günü öğleden sonra efsane slotun bir kadın sanatçı olacağını söyledi.

Bayan Eavis, geçen yılki kadın başrol oyuncularının eksikliğine değinerek şunları ekledi: “Cinsiyet ayrımı konusunda her zaman tutkulu oldum (festival programlarında) ve aslında bizim sorunumuzun bu konuda çok açık sözlü olmam olduğunu düşünüyorum. bir kadının olmadığı bir yıl, insanları biraz kızdırdı – ya da bazı insanları.

“Ve bir kadınımız vardı; o çekildi ve onların yerine Guns N’ Roses’u koyduk. Ama herkes bunun listemin başında olduğunu biliyor.

“Kadın sanatçılarla işler zor çünkü yeterli sayıda başrol yok. Ama aynı zamanda onları da yaratıyoruz.

“Grupları ve kadın sanatçıları daha küçük sahnelere koyuyoruz ve onları sürekli sahneye taşıyoruz. Kim bilir? Gelecek yıl iki tane alabiliriz. Ve kesinlikle efsanenin kadın olduğunu söyleyebilirim.”

Coldplay, Music Of The Spheres Dünya Turu kapsamında Manchester Ethiad Stadyumu'nda konserde.  Resim tarihi: 31 Mayıs 2023 Çarşamba

Etkinliğin yaklaşık 135.000 biletinden ilkinin satışının Perşembe günü başlaması gerekiyordu ancak geri itti Kayıt süreciyle ilgili bazı karışıklıklar nedeniyle “hakkaniyet dışı”.

Organizatörler, “Maalesef, 2024 için bilet almayı umut eden bazı kişilerin, Pazartesi günkü son kayıt tarihinden sonra, öyle olduğuna inanmalarına rağmen artık kayıtlı olmadıklarını keşfettikleri ortaya çıktı.” dedi.

“Bu kişilere adil davranmak adına, kayıt penceresini 6 Kasım Pazartesi günü öğlen 12’de yeniden açacağız. 13 Kasım Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar açık kalacak.”

Festivalin standart biletlerinin fiyatı 355 £ (artı 5 £ rezervasyon ücreti) – bu yılki etkinlikten 20 £ daha fazla. Otobüs transferi için ek ücret eklenecektir.

Festival 2020 ve 2021’de iptal edildi nedeniyle Kovid-19 pandemisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir